Jump to content

15. НОВОТО ИМЕ


Recommended Posts

15. НОВОТО ИМЕ

Бях ученичка в гимназията и ходех при сестра Еленка Андреева - стенографката, при нея да ми предава нещо, да ме поучи, вън от училището, защото не бях много паметлива. Тя ми обясняваше граматика. И отидох там. Те спяха всичките. Беше след обед. И аз така застанах вънка. Там имаше една маса, точно срещу тоалетната на Учителя. Аз се облегнах на масата. В това време пристига Учителят чак от Горницата и дойде при мене. Като дойде Учителят веднага пристигна брат Боев и започнаха да идват една по една стенографките и други сестри и се събраха около 30 души, може би. И Учителят, все едно, че няма никой, а брат Боев записваше. Учителят направо каза: „Сестра, ти се казваш Станка, но това „К", което има е едно малко препятствие, което ти с усилие би могла да преодолееш. Ако ти казват „Станче", не е хубаво. „Ч"-то представлява висока кристална чаша с отвесни стени, вътре пълна с нектар ли беше, не помня точно думата. Но стените са толкова отвесни и толкова високи, че човешкият дух не може да достигне до съдържанието. Затова не е хубаво да ти викат Станче. „Ч"-то е само за Великите Учители, за Великите Духове, защото техния дух може да стигне до тая висота. Не е хубаво да ти казват умалително име, не е хубаво да ти казват и съкратено име, защото се намаляват годините на живота. Най-хубаво е да ти казват Стана, защото при Стана всичко става". Аз после изчислих тая дума „Стана" по номерология излезе числото 22. То съдържа дипломатическа сила и мощ. И от този момент Минко се ми казва „Стана" както и други познати. Някои приятелки пък казват: „У, каква млада жена има, а той й казва Стана". Но те не знаят какво се съдържа в това име. То дава сила и мощ, дава здраве, дава богатство, било на душата, било физическо. Учителят с това име ми повдигна и духа. И с това те днес диктуват тези спомени.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...