Jump to content

ВЕЛИК ГЕОРГИЕВ КОНСТАНТИНОВ. 1. В КОЯ ПАРТИЯ ДА ЧЛЕНУВАМ


Recommended Posts

ВЕЛИК ГЕОРГИЕВ КОНСТАНТИНОВ

1. В КОЯ ПАРТИЯ ДА ЧЛЕНУВАМ

Роден съм в гр. Русе през 1914 г. Моят баща беше ученик на Петър Дънов - Учителя. Имам следните спомени за Него: в една беседа от Него през 1914 г. Той каза: „Като дойдат хората на труда Аз ще си замина". И действително Той си замина в края на декември 1944 г.
На мен лично ми се случи следното: бях в командировка в Благоевград и в хотела в края на декември, последните дни, се събуждам рано и ми хрумва една мисъл: За какво бих бил готов да си дам живота? И понеже бях с леви убеждения помислих първо за социалистите, но казах си: „Не, не заслужава". И тогава ми хрумна - за идеите на Учителя, за Неговото Учение и казах на себе си, че за Него съм готов да си дам живота. Няколко месеца по-рано имах следната среща с Него. Точно месеца не помня, но отидох при Него, за да го питам в коя партия да се запиша. Учителят вече се беше върнал от Мърчаево на Изгрева. Това става на Изгрева, след завръщането му от село Мърчаево. Намерих Учителя на площадката, където се разхождаше, т. е. полянката, където се разхождаше. Целунах Му ръка и Го запитах в коя партия от четирите - Звено, Широки социалисти, Земеделци и Комунисти да вляза. Тогава имаше само 4 партии. Четири партии бяха. Тези четири партии влизаха в Отечествения фронт. Учителят ми каза, че партиите сравнени с човешкото тяло представляват следните части от него: „Звено са главата. Широките социалисти са белите дробове. Стомахът са земеделците, крайниците са комунистите". И аз без много да мисля Му казах, че няма да се запиша в никоя от тези партии. Той ме запита защо и аз Му обясних, че тъй като никоя от тях не е цялото. Той ми каза: „Правилно решение сте вземали". Това е по този въпрос. Значи ръцете и краката, крайниците това са комунистите.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...