Jump to content

МРАВКИТЕ


Recommended Posts

МРАВКИТЕ

В градината на една пейка се греех на лятното слънце. Полегнал бях, за да ми грее гърба. Като се вглеждах по земята, видях мравки, които мъкнеха динени семки. Семките бяха дребни и мравките можеха да ги влачат. Мравунякът беше близо и в земята. Отворът му беше малък и ми беше интересно как те ще вмъкнат семките.

Първата мравка стигна със семката до дупката. Опита се да я вкара, но не можа – семката беше по-голяма. Тогава мравката остави семката, влезе в мравуняка и след малко излезе с друга мравка, главата на която беше два пъти по-голяма. Втората мравка опипа семката, влезе и излезе няколко пъти през дупката и през всичкото време пипалата ѝ усилено работеха. После мравката с голямата глава влезе в мравуняка и след малко се завърна с пет-шест мравки с големи челюсти. Пипалата показаха какво трябва да се направи – работниците разшириха отвора и динените семки вече свободно влизаха. Явно, в мравуняка имаше различни специалисти и всеки си знаеше работата.

Разумността неизменно върви с живота – където и да го срещнем, в каквато и първична форма да е той.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...