Jump to content

ВАЖНИ ПОЛОЖЕНИЯ


Recommended Posts

Туй, което човек

постоянно мисли, това

става.ЪТ КЪМ ЗАЗОРЯВАНЕ - изд. 1899 г. София - 438)

ВАЖНИ ПОЛОЖЕНИЯ

Има пет важни положения в живота на човека...

Първо положение: Настроението на човека, това е един ветропоказател..., който се върти, показва отде иде вятърът..

Сега второто положение. Казва някой: „Ама аз имам чувство!” Чувството, това е един кладенец. Значи превърнал си своята енергия от едно движение в друго, от ляво на дясно, превърнал си я на един извор, който извира отдолу-нагоре.

Третото положение. „Ама аз съм човек, който мисля. Разбираш ли, мисъл имам!” Мисълта, това е една река, която тече.

Четвъртото положение. „Ама аз съм разумен човек!” Казвам: Разумността, това е една градина, насадена с различни дървета и за да видя дали си разумен човек, аз ще прегледам дърветата, които си посадил, имат ли гъсеници или нямат. Ако имат гъсеници, ти не си един от най-разумните хора. Ако вляза и намеря всичките ти дървета чисти, нямат гъсеници, ще кажа: „Ти си един разумен човек”.

Петото положение. Някой казва: „У мене има принципи, аз съм човек на принципите”. Казвам: Принципът, това е школа на живота.

Следователно, като съедините вашия ветропоказател, като съедините вашия извор, като съедините вашата река, като съедините вашата градина, като съедините и вашата школа, като съедините всички тези методи в едно, ще се домогнете до ония Божествени начала на нещата, до едно по-правилно разбиран. (ДВАТА ПРИРОДНИ МЕТОДА - изд. „Фотинов София - 311).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...