Jump to content

10. ПОСЛЕСЛОВ


Recommended Posts

10. ПОСЛЕСЛОВ

Този отдел започва с мисли на Учителя за Божествения Промисъл за неща, събития и явления в живота на човека
Никога не късах връзката си с Учителя, дори когато бях в нелегалност като комунистка. Но го правех от страх. Много по-късно приех Учителя вътрешно и безотказно. Но това раздвоение между комунисти и Учителя беше много трудно да се премине като човешки път. За мен това бяха два пътя.
Човек се мени. Това, което бях, вие ще го прочетете в този раздел. Но това, което съм сега, е нещо друго. То е продължение от пътя ми, описан в първия раздел. Има разлика. Ако бях само с Учителя и бях го послушала на времето, по друг начин щеше да протече животът ми.
Но все пак тук описах двата пътя на една човешка душа, облечена в плът на земята. Накрая двата пътя се сляха в един път. Това е път през Школата на Учителя към живота, към целокупния живот на земята и на човечеството.

Милка Говедева 17.11.1998 г.

ДЕКЛАРАЦИЯ

Долуподписаната Милка Петрова Георгиева (Говедева) живуща ж.к. Борово, бл. 222 (б), вход Д, ап. 116, 7 ет.
Разрешавам на Вергилий Кръстев да публикува в „Изгрева" спомените ми, които той записа в моя житейски път и живота ми на Изгрева, и срещите ми с Учителя и като ученичка в класа - Общ окултен клас и хора от братството.
Предоставям материали от вестници и списания, от моята нелегална борба като комунистка от 1932 до 1944 година.
Той може да избере някои от моите стихотворения за публикация към моя материал.

Днес, 17.11.1998 г„ София М. Георгиева (Говедева)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...