Jump to content

3. ВЪЛКЪТ И ОВЦЕТЕ Янка Петкова Недялкова


Recommended Posts

3. ВЪЛКЪТ И ОВЦЕТЕ

Янка Петкова Недялкова

Днес, 19.01.1986 година, говори сестра Янка Петкова Недялкова.
Родена съм в село Куманите 1904 година, на 17.07. В София дойдох 1928 година. Като научих за Учителя, започнах да идвам на Изгрева на беседи. Като отидох първия път бях закъсняла, нали готвех на мъжа си и семейството си. Понеже бях закъсняла и всички места бяха заети, аз се изправих до една колона. Като започна да говори Учителят, обърна се към мене с думите: „Вълкът изяжда овцата и смята, че има морал." Аз сметнах, че това Той го казва на мене и си казах на ума, че аз вече като си отида в къщи, месо няма да ям, защото Учителят това нещо го казва на мене. Като свърши беседата си отидох в къщи и оттогава насетне аз престанах да ям месо. Датата не помня. В семейството ми другите ядяха и аз готвех на мъжа ми и на децата си. Трудно беше наистина, но и досега съм тъй. Сега вече съм отделно и никой не ми пречи. Преди имах пречки, но ги преодолявах. Отивала съм с другите сестри и братя да целувам ръка на Учителя, но не съм го питала за нещо. Виждах, че Той е уморен след беседата и не исках да го безпокоя. Иначе си четях беседите, в които Той говореше толкова много. Имам две момчета и една дъщеря. Те са вече женени и си имат семейства. На Рила съм ходила, но с Учителя на Рила не съм била. Сега съм 82 годишна.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...