Jump to content

КОЙТО ИМА ПОВЕЧЕ СОЛ (ПРАНА)


Recommended Posts

КОЙТО ИМА ПОВЕЧЕ СОЛ (ПРАНА)

Законът на солта е туй: което желаеш за себе си, не го отказвай на другите - давай им възможности и те да развият своите способности. Ако някой има нива или лозе, не му завиждай, а благодари за това, че си има всичко... Виждаш хубава къща, добре мебелирана - не я пожелавай. Ако имаш сол, ще имаш всичко, което ти е потребно и необходимо. (СИЛА И ЖИВОТ - ІІ том - изд. 2006 г. - 332)

Казвате си: „Какъв алхимически елемент има тази сол (праната), каква мощна сила има тя!” (СИЛА И ЖИВОТ - ІІ том - изд. 2006 г. - 328)

Ако имаш един грам от тази сол, ще бъдеш най-богатият човек на света и отдето минеш, ще лекуваш хората. Като влезеш в някоя къща, дето мъжът и жената се карат, не се спогаждат, дай малко от тази сол (прана) - веднага мирът и съгласието ще настане. Деца се карат - дай малко сол (прана); съдии се карат - дай малко от тази сол (прана); воюват народи - дай малко от тази сол (прана) и веднага между тях ще настане мир и съгласие. (СИЛА И ЖИВОТ - ІІ том - изд. 2006 г. - 328)

Свещеник, който има тази сол (прана), като влезе в църквата, всички ще млъкнат, ще се обърнат към него. (СИЛА И ЖИВОТ - ІІ том - изд. 2006 г. - 328)

Аз вярвам, че Бог говори на хората според солта (праната), която те имат. (СИЛА И ЖИВОТ - ІІ том - изд. 2006 г. - 327)

Често хората се оплакват, че били неразположени, нещастни, а аз им казвам: „Знам това, защото и аз съм на Земята.” – „Да, но твоето положение е съвсем друго от това, в което сме ние.” Разликата е само в това, че аз имам повече сол (прана). (СИЛА И ЖИВОТ - ІІ том - изд. 2006 г. - 334)

И, като разбере тази енергия, която излиза от Слънцето, тогава ще му се открие тайната, тогава ще му каже: „Освобождаваш се.” Най-първо страдания, а после благословение... И „отсега нататък разбираме смисъла на живота.” – казва ап. Павел. (СИЛА И ЖИВОТ-IV серия - изд. 1922 г. печатница „Едисон” София - 101)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...