Jump to content

49. КОЙ ДОКАРА БУРЯТА


Recommended Posts

49. КОЙ ДОКАРА БУРЯТА

Като отидохме на Рила, отначало лагерът беше откъм западната страна на реката, дето се изтича второто езеро, а гимнастиките ги правехме на третото езеро. Гдето е построена сега хижата „7-те езера", там беше само клекове и то гъсти, не можеше човек да премине, но ние полека-лека просякохме там, направихме място за палатките си и т. н. Езерата тогава бяха чисти, нямаше никакво петно по тях, или пък да е хвърлено нещо. Много малко туристи са минавали и нямаше хижа тогава, нямаше дори огнище. Идваха само рибари, които нощно време ловяха пъстърва. Някои наклаждаха по някое огънче, така, малко, покрай езерото. После преминахме и отидохме от другата страна на езерото и направихме на Учителя палатката да бъде от другата страна.

Една нощ се разви една голяма буря, ама такава страшна, че счупи кола на палатката на Учителя. А Неговата палатка беше по образец на турска палатка, с конусовидна форма и с много дебел и як централен кол. Бурята обаче беше толкоз голяма, че счупи кола на палатката на две. И на много братя и сестри събори палатките и т. н. Сутринта Учителят каза: „Знаете ли защо се яви тази буря? Тя се яви, защото вие се карате тука. Какво има да делите и защо? Това ли е Братството, каза, да се карате? Вие трябва да се отнасяте с любов, с благост един къмто други, а не да се ненавиждате и да се мразите. Затуй дойде тази буря нощес. И най-важното: Моята палатка беше най-здрава и с най здрав кол, а се счупи и той, защото аз съм виновен, че съм ви довел тука." Така ние разбрахме кой предизвика нощес бурята.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...