Jump to content

44. РЕШЕНИЕТО НА УЧИТЕЛЯ


Recommended Posts

44. РЕШЕНИЕТО НА УЧИТЕЛЯ

Но, като често става, радостта на хората се помрачава от невиделица. Някои доброжелателки сестри, като разбрали че ний с Веска вече ще образуваме семейство, говорили и това-онова за мен! Едни, за да я предпазят, казвали й - как ще се жени за мен, когато аз в миналите години съм искал да се женя за друга една сестра, че е опасно аз да не съм забравил симпатиите си към нея. Това толкова наскърбило Веска, че се вижда в чудо! Гледам я аз, при разходките ни вън от града, седне на земята и наведе глава, почва да плаче. Нито ми казва какво има, нито се успокоява! Дойде лятото, отидохме пак на Рила през 1932 година. Бяхме с нея на екскурзия по езерата. Тя седна на върха над седмото езеро и пак плаче, а не ми казва защо. Така се случи, че постепенно се уталожиха тия нейни смущения. Върнахме се в София, и вече бяхме решили да се оженим. Както впоследствие тя ми повери, нейните тревожни мисли са били толкова тежки, че когато е седяла на върха на седмото езеро, идвало й да се хвърли оттам! Да свърши с живота си. Но за да вземе последно решение за нашият по нататъшен живот, помогнал й Учителя. Отива при него и му казва: „Учителю, искам да напусна Жечо, понеже той обича друга сестра! Има връзки с нея, нека се ожени за нея". Учителят веднага й казал: „Това няма да правиш! Ако Жечо се ожени за оная сестра, няма да живеят и два дни - те не са един за други, а ти няма да се разделяш с Жечо!" Благодарение на това настояване на Учителя, тя прие да се свърже с мен, престана да плаче и да се тревожи, а още повече, аз никога не поддържах връзки с нейна съперница от миналото. Мога да кажа, че бях напълно искрен в изборът си с Веска. Има хора, които по своему възприемат нещата, има пък други, които завиждат. Няма същински братя и сестри.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...