Jump to content

57. ПИСМОТО


Recommended Posts

57. ПИСМОТО

Един ден получавам писмо от сестра си, която живееше в Габрово. В писмото ми пишеше, че една от нашите близки там е много болна. Нейните родители бяха заможни хора и не бяха пожалили средствата за да я заведат и при най-големите специалисти. Но никой от тях, не само, че не й помогнал, но не са могли да определят и естеството на болестта й. Сестра ми молеше да отида при Учителя и да поискам помощ и съвет за този случай. Тръгнах за Изгрева с неохота, не обичах да занимавам Учителя с такива въпроси. Тъй като мислех, че Неговата задача не е да оправя физическите недъзи на хората, а да им донесе светлина и да им покаже пътя и смисъла на човешкия живот. Мислех също, сега при тази необходимост за начина, по който щях да влезна във връзка с Него, дали да похлопам на вратата, или да чакам, когато Той излезе. Всичко това ме вълнуваше из целия път, докато стигнах дотам. Тъкмо завивам на ъгъла, покрай стаята на Бай Ради, вдигнах глава и гледам Учителя е на балкона пред стаята си, стои изправен и гледа към мене. Въздъхнах с облекчение, че това, което най-много ме измъчваше, начинът по който ще влезна във връзка с Него изведнъж, неочаквано и най-благоприятно се разреши. Тръгнах бавно за да стигна под балкона и Му кажа за своето идване. Ясно беше за мене, че Той ме очакваше. Когато стигнах там, още преди да отворя устата си, за да Му разправя за целта на моето идване Той ми каза: „Пишете на вашата сестра, да поставят краката в топла вода до коленете и болната ще оздравее". Писах и стана чудо, с това невинно средство на пръв поглед, нашата близка оздравя. Едва ли има между нас, брат или сестра, които да не са опитали изключителните възможности, които Учителят имаше за възстановяване на разрушеното здраве в човека. Трудно е да си Учител, големи безпокойства Му създавахме. Сега, като си помисля направо се ужасявам.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...