Jump to content

14. Бележки на съставителя на «Изгревът» Вергилий Кръстев


Recommended Posts

14. Бележки на съставителя на «Изгревът» Вергилий Кръстев

1. За Михаил Иванов виж в «Изгревът», том XVII, стр. 811-819.
 
2. Виж моите забележки в «Изгревът», том XVII, на стр. 819-822.
 
3. За Михаил Иванов виж в «Изгревът», том XVII, на стр. 822 под №20 всички препратки по томовете на «Изгревът».
 
4. За историята на взаимоотношенията между Михаил Иванов и братския съвет в София ще се спрем по-късно в друг том.
 
5. Разговорът с Учителя е на 2 страници машинописен текст, като накрая под текста се е подписал лично д-р Жеков и е сложил 2 печата - на кирилица и на латиница. Това означава, че този машинописен текст е негов, и че той е съгласен с написаното.
 
6. Бях принуден да публикувам тези 3 материала, понеже в София вече е издадена книга, в която се твърди, че Михаил Иванов е Миров Учител на Бялото Братство.
 
7. За мен той е лъжец, крадец, мошеник, и накрая - самозванец.
 
8. За лъжеучителя Михаил Иванов съм направил подробна препратка и тя е публикувана към подобната кореспонденция между д-р Михаил Стоицев и французите. Вж. «Изгревът», том XXIII, стр. 182-199 и 199-201.
 
9. В архива на д-р Иван Жеков намерихме следното писмо до Учителя Петър Дънов от Пенчо Коланджиев, който Го обвинява, че неговият «син» в Париж върши безобразия. А Учителят Дънов няма деца, а някой се е представил за негов син. А това може да бъде само Михаил Иванов, който по това време е в Париж. Това е едно доказателство за всичко, което поднасяме тук за сведение, обучение и назидание.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...