Jump to content

66. ПЛАНЪТ ЗА КЪЩАТА


Recommended Posts

66. ПЛАНЪТ ЗА КЪЩАТА

Аз вече се окопитих. Вече се активизирах, защото голямата пречка е премахната. За два дни взех петно за строеж. Петното за строежа е 12 на 12 метра и сме двама собственици. Единият е д-р Жеков, а до него е една шивачка на име Керемидчиева. Няма нищо общо със Савка Керемидчиева. Тя беше много сериозен човек. За нея Учителят беше казал, че тя е била навремето виден стратег от армията на цар Дарий. А тя е родена тук, на Изгрева. Нейната къщичка бе солидна и тя не искаше да строи. Тя ми разреши да строя «на калкан». Така че аз имах петно 6 метра на 12 метра. А архитектката ми казва, че не може да се направи план за кухня, клозет, стая и т.н. Плана ми работи Лиляна Граматикова. Та, имах познат инженер - Казаков, който бе шеф на 500 души землемери. Обясняват му случая и се налага да се разшири петното. Той имаше познат в министерството на строежите. Отидохме там и той каза, че има право да разрешава увеличение до 1 метър и 50 сантиметра. И така се разшири петното на 7 метра и половина на 12 метра. Имах вече разрешение. Ако бях отишъл в архитектурното учреждение, там нямаше да ми дадат разрешение. Накрая Лиляна Граматикова направи плана на къщата. А трябваше да се завери, но тя нямаше право. Той отиде където трябва и утвърди плана. Значи всичко бе уредено. А този Казаков имаше триетажна къща тук, на ул. «Жо- лио Кюри», и аз му направих мозайката на стъпалата. Така се работеше по времето на социализма. Ти работиш за тях, а те ти съдействуват да получиш онова, на което имаш право. Това се казваше «да имаш връзки». Нямаш ли връзки - от тебе нищо не може да излезе. Такива бяха времената тогава.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...