Jump to content

5. Там, където мечките пият вода


Recommended Posts

5. Там, където мечките пият вода

- Ами разкажи ни за мечката, гдето те плашила - молим я ние. Тя се засмива от сърце и почва:
 
«Пък то беше, когато ходих на Мусала. Тогава ми казува отвътре:
 
- Софийо, ще отидеш на Мусала.
И ми казува какво и какво да си взема. Приготвих се. Никому нищо не казвам, къде ще отивам. Качих се на автомобила и стигнах в Чам Кория. Оттам поех пешком за нагоре.
 
- Самичка? - учудваме се ние.
 
- Да - с Бога. Тъй си вървя и отвътре все ми приказува. Понякога се шегува. Той много обича и шегите. По едно време спрях да си почина при една рекичка и отвътре ми казува:
 
- Софийо, тук, на тая рекичка, идват да пият мечките вода.
Разтреперих се изведнъж и почнах да се обръщам наоколо, да гледам дали няма да се подаде някоя мечка. Тогава този, който ме ръководи, почна да се смее и ми каза:
 
- Като съм с тебе, от какво те е страх?
Вярно, Боже, колко сме слаби ние! И оттогава вече не ме е страх. И понякога, когато ме пита: «Софийо, страх ли те е?», думам Му:
- «Какво ще ме е страх, нали съм с Тебе!»
 
- А после, изкачи ли се на Мусала? - пита нетърпеливо някоя от нас.
 
Изкачих се, ами. И там цяла нощ прекарах на върха.
 
- Самичка?
- С Бога. Но тези екскурзии най-много ми помогнаха да се излекувам. Всичко се смъкна от мене, всичката болест си отиде. Благодаря на Бога и на Учителя. Да, Учителят ме излекува. Само с мисъл ме упътваше, какво да правя, къде да ходя - и ме излекува. Боже! Боже! Как да не съм Му благодарна - 34 години болна, и сега нищо да ми няма, да съм здрава и да си върша всичката работа!...»
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...