Jump to content

VI. СВЕТЛИНА В ЖИВОТА - 1. Книгата с беседи на Учителя под възглавницата


Recommended Posts

VI. СВЕТЛИНА В ЖИВОТА

Невена Неделчева. Светлина в Живота: Втора майка.

Роман. София, 1940 г. (откъси)

1. Книгата с беседи на Учителя под възглавницата[1]

- Да, Жорж, всичко става добре. Бог е толкова милосърден. Той бди над всички.
 
- Да, Анни, и знаеш ли, че често през твоето боледуване чувствувах едно свръхестествено присъствие край тебе?
 
- Това е Той, Жорж.
 
- Кой?
 
- Учителят, при когото ходи Илка. Той дойде, аз Го видях, когато Илка донесе книгата, която Той дал да постави под възглавницата ми.
 
- Знаеш ли, Анни, че лекарят, който те лекува, излезе верующ и ми каза, какво и той констатирал, че от поставянето на книгата под главата ти, ти си дошла в съзнание. Само че той го обяснява много научно. Казва, че природата е акумулатор на сили. И че, ако звуковите вълни, превърнати в електрически, могат да се препращат на хиляди километра, защо да не могат да се препращат по някакъв начин и известни сили, енергии от природата към някой болен и те да възвърнат здравето му? В дадения случай книгата била само един уред, проводник, чрез който да се изпратят тия сили. Че това не било нищо чудно и тайнствено, а само въпрос на науката.
Пък и аз си мисля, нима сега не работят с толкова невидими за очите на човека хикс лъчи и прочие светлини?
 
- Какво хубаво съвпадение е станало тогава, Жорж!
 
- Да. И мен ми се струва, че и той ходи там, при този Учител.
 
- Твърде е възможно. Илка ми е разказвала, че там имало много интелигентни хора. А напоследък и много чужденци идвали през лятото при тях. А и тъй бих искала да отида и Му благодаря за всичко!
 
- Да, Анни, ще отидем някога, някой път... и аз се чувствувам задължен за тебе и искам да му благодаря...
-------------------
[1] Това са истински случаи, предадени чрез литературни герои в романа, (бел. на съставителя на «Изгревът» Вергилий Кръстев)
И трябваше да се мине още много, много време, докато дойде най-после това «някой път»...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...