Jump to content

1. ТРУДЕН Е ПЪТЯТ


Recommended Posts

ПРЕДИСЛОВИЕ

В малкото е силата на живота.

В капката вода е силата.

В капката обич е Любовта.

Учителят

Благодаря на приятелите, които прочетоха книгите ми: «Родители и деца» и «Разговори с Учителя». Тяхната отзивчивост ми даде импулс и насърчение да си спомня още няколко случки, свързани с прояви на Новия Живот.
Благодарност изказвам на сестрите Л. А.* и Ст. П.**, както и на брат А. Б.*** за помощта, която ми оказаха при редактирането на предлаганата книга.

София, септември 1974 г. Милка Периклиева

1. ТРУДЕН Е ПЪТЯТ

Беше Петровден 19... г. Изгревът ухаеше празнично. Розите пред приемната на Учителя бяха по-чудни от всякога. Той посрещаше и изпращаше гости.
Стоях настрана и изчаквах удобен момент да се доближа до Него. И ето, застанах чинно и Го поздравих. Целунах Му ръка и казах:
 
- И аз Ви поздравлявам Учителю, за празника. Пожелавам Ви да ни учите още дълги години. И като не мога да намеря по-подходящ подарък, поднасям Ви сърцето си, за да бъда Ваша ученичка.
Срещнаха се погледите ни. Той гледаше през вековете, а аз - с насълзени очи на дете.
 
- Ще можеш ли да бъдеш ученичка на Новото Учение? Не е много лесно. Пътят е труден. Земята е школа.
 
- Ще мога, Учителю!
 
- Добре. Учи и прилагай!
--------------------
* Л. А.-Лидия Аладжем. **Ст. П.-Стефанка Петрова. ***А. Б.-Атанас Божков, (бел. на съставителя на «Изгревът» Вергилий Кръстев)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...