Jump to content

6. Перфорация на язвата


Recommended Posts

6. Перфорация на язвата

На Рила сестра Буча Бехар получи перфорация на язвата, която блокира организма и. Нямаше време да се свали надолу и приятелите решиха да и направят млечен компрес. Сутринта ми съобщиха, че трябва веднага да отида до х. „Иван Вазов", откъдето да вземе един литър мляко преди 9 часа, защото по това време хижарката го квасела. Наоколо нямаше овчари и мляко. Аз сложих едно шише в торбата си и по най-краткия път, покрай 6-тото езеро, Острец се озовах на х. „Иван Вазов" за по-малко от 1 час. Влязох точно на време, когато хижарката приготвяше подквасата, за да подкваси една тенджера мляко. Помолих я да ми даде един литър за болен човек и тя ми даде.

Аз тръгнах обратно за лагера и пристигнах там чак към обяд. Веднага направиха компрес на сестра Буча, който изтегли отровите от спуканата язва. Положението и се подобри и тя оживя. След известно време в София и правят пълно изследване, при което лекарите констатират, че е имала перфорация на язвата и се чудят как е останала жива. На зададения и въпрос тя отговаря, че се е спасила с млечен компрес.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...