Jump to content

14. Евангелистът обущар ушива обуща на Учителя Петър Дънов


Recommended Posts

14. Евангелистът обущар ушива обуща на Учителя Петър Дънов

ЧОВЕШКА И БОЖЕСТВЕНА ЛЮБОВ

7 утринно слово от Учителя,

държано на 28 ноември 1943 г.

- В: Новото начало. Утринни слова (1943-1944).

София, 1946, с. 127-128.

... Какво означава здравата мисъл? Да мислиш здраво, това значи, да бъдеш последователен във всичките си работи. Преди години бях в Шумен. Там срещнах един наш познат, добър евангелист. Той беше обущар. Попитах го, може ли да ми ушие едни хубави обувки. Казах му, че досега са ми шили обувки все светски обущари. Тоя път искам евангелист да ми ушие обувки, да видя каква разлика ще има между едните и другите. Той се съгласи. Отидох в работилницата, взе ми мярка, показа кожата, от която ще ги направи и обеща да ми ушие хубави обувки. Наистина, обувките бяха отлични: хубава форма, добре легнаха на краката ми - само кожата не беше изпитана. Носих ги един месец и кожата отгоре започна да се пука. За оправдание обущарят каза, че вината е в мене - много съм ходил с тях, затова се напукали. Като помислих малко за обувките, намерих, де се крие погрешката. Обущарят е добър майстор, шие хубаво, дава красива и удобна форма на обущата, но не познава качеството на кожите. Друг път пак ще си заръчам при него обувки, но преди това ще потърся човек, който разбира от кожи, та обувките ми да траят поне десет месеца, а не само един месец. Някои хора приличат на тоя евангелист - много неща знаят, добре ги правят, но трайността им е малка - само за един месец.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...