Jump to content

59. Преживявах остра криза


Recommended Posts

59. Преживявах остра криза

В мен все по-дълбоко и дълбоко се загнездваше противоречието, в което бях изпаднала още в първата година. В църквата ни имаше младежка група и един от членовете й - датчанин по произхождение - бе особено чаровен и искрен младеж. С очи светли, като слънчево небе и златисти коси, той бе истински представител на Севера и се отличаваше с простодушието и нравствената си чистота. По силата на контраста, Севера и Юга си подадоха ръка за братско другарство и сякаш златен лъч проби облачното ми небе за малко. Ма Търнър, която винаги отблизо ме следеше, схвана това и съвсем не й се понрави обещаващата ни дружба. Един ден Елмър Ниелсън дойде у нас с малкия си форд да ме покани на разходка с лодка по езерото. Зарадвана взех разрешение от Ма Търнър и отлетяхме на обиколка на езерото, след която започнахме разходката си с лодка. Елмър бе шеговит и закачлив. Млад селски учител, той ми разправяше весели истории из учителския си живот Забравих за малко скуката си в Бранчпорт. След няколко дни той ме потърси по телефона, но Ма Търнър му отговори веднага, че не мога да изляза. Тя дори не ми даде да говоря с него. Пълен узурпатор на живота и свободата ми, тя събуди силна реакция в мен. Казах й, че вече съм пълнолетна и тя не може да ме третира като невръстно дете и ми отнема най-елементарните права на човек. Преживявах криза. Усъмних се в техния бог, в чието име правеха всичко. Разколебах се във вярата си. Па Па - съкратено от "папа" (татко) - от фр./ Търнър служеше в две църкви и аз бях задължена всяка неделя сутрин да слушам една и съща проповед два пъти в две различни селища. Това ме отегчаваше и започнах да не обръщам внимание на словото му, а да си мисля за съвсем други неща.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...