Jump to content

134. Ликвидация с кармата през 1999 г.


Recommended Posts

134. Ликвидация с кармата през 1999 г.

На 29 август 1940 г. бе съборен ден. Към 4 часа след обяд Учителят ме прие на разговор в малката приемна. Той ме държа дълго и много неща ми разкри.
"Тези, които са готови, ще имат винаги добри условия да ликвидират с кармата си, а които не са, ще имат добри възможности затова в 1999 година. (Забележка Виж" Изгревът" т. XX, с. 995-1010) На земята е само кино. Щастието е отношение на неща, то е неуловимо. Щастието се крие в дрехите на нещастието. Един беден овчар веднъж ударил вола си с тоягата и тя се счупила, но от нея изтекло златото. На земята щастие няма. Щастието е в правилното отношение. Хората търсят щастие на земята, но техните тела, глави, ръце, крака и пр., са неоформени още и неспособни за някаква велика работа и правилно схващане на нещата. Разрешението на живота на земята е в слънцето, когато почнем там да ходим. Ако се движим с бързината на светлината, за осем минути сме на слънцето, то е много близо. А за да слезеш в града, са ти нужни тридесет минути. Земята не е на фокус към слънчевата енергия. Ти обичаш някого, но не на фокус, или преувеличаваш, или го намаляваш. Там, гдето мишките минават, ти не минавай, а гдето слонът минава, там мини и ти.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...