Jump to content

285 и. Как се дадоха упражненията за "Слънчеви лъчи"


Recommended Posts

285 и. Как се дадоха упражненията за "Слънчеви лъчи"

В.К.: Така. Вие ми казахте веднъж, че Учителят ви е казал да си опишете нещата и опитностите. Весела: Да. В.К.: Точно какво каза? Весела: Учителят ми каза: "Опишете това, което сте видяли и преживяли." В.К.: Сега, това вие направихте, първият опит през 1971 г. Весела: Да, тогава съм писала някои работи. В.К.: Как работеше, когато даваше "Слънчевите лъчи" в клас. Той е дал текста, а самите упражнения? Весела: Аз веднъж бях при него на разговор. И той започна да твори движенията с краката, тези кръгови движения, просто почна да ги създава тези движения. В.К.: Как ставаше самият процес? Може ли да опишете?
Весела: Според мен Учителят е един много кристално чист проводник на небесните сили, на възвишените полета и всичко, което той дава, слиза от най- високо, иде от Божествения свят. Той дава на света най-висшето, което съществува във вселената. А именно, най-високото поле е Божествения свят и той сваля или той интерпретира, той казва: "Аз като ви говоря Словото, много трудно се превеждат идеите на български език. След като аз съм говорил, много е груб езика и трябва да се чистя след това." От грубостта на езика. Да превеждаш тези ефирни вибрации, тези светли идеи, които той трябва да ги превежда. А в упражненията това са движения, които той вижда горе и той търси начин да ги предаде физически на земята. Така че той твори, той един вид е огледало на Божествения свят с музиката му, с движенията му, със словата му. И затова той е Миров Учител. Неговото съзнание е слято с Бога. Той мисли това, което в момента Бог мисли. Бог чрез Него предава на света своите мисли. Затова е Миров Учител. Затова е казал веднъж: "Аз чувам молитвите на целия свят, на всички." Всичко минава през него, всичко. Той възприема всичко от хората и го трансформира. В.К.: И така бяха дадени упражненията? Весела: И се дадоха. В.К.: Вие ги записвахте. Весела: Като ги завърши той ги показа най-напред, и след това аз ги научих и ги предадох на братството. В.К.: Те са описани подробно? Весела: Да, описани са. Всичко е описано.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...