Jump to content

II. НАСОКИ И ВЪПРОСИ ПО НОВИТЕ ФАКТИ ОКОЛО ПАНЕВРИТМИЯТА ЗА СВЕТОЗАР НЯГОЛОВ


Recommended Posts

II. НАСОКИ И ВЪПРОСИ ПО НОВИТЕ ФАКТИ ОКОЛО ПАНЕВРИТМИЯТА ЗА СВЕТОЗАР НЯГОЛОВ

Вергилий Кръстев

Първа част

1. Да се запознае с написаното от Йоана Стратева в точка I, което се отнася за„Евера"

2. След това да отвори в „Изгревът", т. XXIII, с. 860 и да се запознае с точките от 1 до 6. Виж с. 861 и 862

3. Да си направи справки в „Изгревът", т. XV, с. 911-922 и т. XXI по отбелязаните страници.

4. Това, което съм публикувал са по препоръка и данни от Величка Няголова.

5. Да се провери има ли някаква грешка, която съм публикувал и коя е тази грешка.

6. Светозар да отговори на забележките на Йоана Стратева за „Евера"

7. Виж „Изгревът", т. XXI, с. 982-985, стаггията на Величка Няголова за „Евера"

8. Светозар да си даде обясненията.

Втора част

1. Светозар да се запознае с бележките на Йоана от точка II във връзка с Новото откритие в „Изгревът", т. XXIII, с. 868.

2. В „Изгревът", т. XXIII, с. 870-871 съм публикувал само първите страници на „Първият ден на пролетта" от 1938 и 1941 г.

3. Поради моя грешка не публикувах другите страници - с. 34, 35, 36, 37, за да се види за къде точно се отнася това новооткритие

4. След като излезна от печат „Изгревът", т. XXIII, Йоана Стратева ми се обади по телефона, че имам грешка. Повиках я, показах разпечатка от новооткрития оригинал, тя го видя и ми отбеляза за кои ноти се отнася и че те трябва да отпаднат

5. Аз ги отбелязах, после ги извадих на ксерокс-копия и ги раздавах на концерт-рециталите на онези, които купуваха „Изгревът", т. XXIII.

6. На с. 872 от „Изгревът", т. XXIJI е публикувано новооткритието на скенер

7. Прилагам „Забележките" на Йоана в две страници.

8. Прилагам ксерокс-копието на новооткрития оригинал.

9. Прилагам ксерокс-копието, което раздаваме, на което е отбелязано кои ноти трябва да отпаднат, така както ги отбеляза Йоана.

10. По този начин се разрешава проблема с какъв крак се започва.

11. Тази грешка е допусната в отпечатаната „Паневритмия" от 1941 г.

12. В „Изгревът", т. XXI, с. 796-797 са отбелязани грешките в Паневритмията.

13. В „Изгревът", т. XXI, с. 982-985 има музикална статия от Величка Няголова

14. В „Изгревът", т. XXII, с. 363-415 има „Паневритмия" от Светозар Няголов и са отбелязани грешките при игровите упражнения. Светозар да посочи съответните страници на тези грешки, описани от него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...