Jump to content

20. Мълчание и работа


Recommended Posts

20. Мълчание и работа

22 септемврий 1935 г., неделя, 4 ч сутринта
В 4.30 отидох в салона. Посрещнахме новата духовна година. Нов наряд и имахме две беседи великолепни. След втората беседа Савка беше при мене, обядвахме заедно на общ обед под прасковата. През всичкото време ми приказ­ва все свои негодувания, пълни пълни с критика и нападки, задето ограничавали й свободата. Аз през всичкото време я слушах и мислех и когато си отидох вкъщи и миех паницата, когато вече излизах от къщи, изведнъж получих открове­ние за Савка и мене - за урока, който даде Учителят на нея и мене - тя да говори на Теофана [Савова] и Мара [Савова] да почнат да работят, а аз на Катя да давам по 1/2 кг мляко на ден. Избухна силен и гласен смях в мен, който обръщаше внимание и насреща ми - Стоянка. Бърже я прегърнах и тръгнахме към пейките при Учителя. Размених някоя и друга добра дума с нея и - право при Учителя. Чувах отвътре да ми се говори. Изведнъж станаха ми ясни нещата и право при Савка се отправих. Споделих го с нея. Тя напълно го прие. Благода­рихме на Бога и на Учителя за това откровение. Проявихме послушание и реших­ме тя да не говори нищо на Мара, да мълчим, да работим, никого да не съдим и за никого да не се произнасяме. Мир да има в душите ни и пълна вяра и упование в Бога и Учителя. Туй да ни бъде придобивката от тримесечното ни посрещане на слънцето. Да бъдем и по ум, и по сърце справедливи и да приложим туй, което знаем. Мълчание и работа!
Прочетох 1., 4., 5., и 6. глави от Евангелието на Матея. Вечерта свърши с концерт.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...