Jump to content

Едно писмо на Учителя


Recommended Posts

Едно писмо на Учителя

Имал съм случаи да чуя неведнъж по желание на наши приятели да се състави текст, който да съдържа в най-сбита и най-ясна форма смисъла, съдържанието и формата на учението, което донесе Учителят и което ние наричаме учението на Бялото Братство.

Веднъж, когато разглеждах един автентичен препис от писма на Учителя до някои приятели, намерих следващия по-долу текст, който е и съдържанието на едно писмо на Учителя. Този текст ни улеснява при търсенето на сбито, синтезирано определение на учението и ни освобождава от грижата да търсим друго, тъй като сам Учителят дава най-ясно определение за същността на учението си:

Ето и самото писмо:

До всички приятели,

Изворите трябва да извират, реките да текат, а човекът да мисли, разсъждава и върши волята на своя Небесен Баща. Неговата Воля да му бъде закон. Волята Божия, Словото Божие - цел в него самия. Много листа ще окапят, много черупки ще се смъкнат, докато душата достигне своето съвършенство.

Господ да ви упътва и води със Своя Дух. Да ви показва вътре във вас, що е доброто и правото пред Него самия.

Аз ви предадох едно учение на Христа, учение на живота, не на буквата. Учение не на сектантство, а учение на мъдрост и любов, което може да обнови целокупния живот.

Господ, за Когото ви говоря, е жив в цялата природа, действува във всички същества. Той говори вътре във всяко сърце.

Аз държа учението Му, върша Волята Му, слушам Духа Му и радостта ми е в Неговото живо слово.

Какво благо би било за хората, ако разбираха Божия език и се мислеха, че са братя, а не врагове! Да споделяха своите скърби и своите радости! Близо е часът - ще прозвучи небесният глас. Имайте мир и търпение. Той ще уреди добре. Ще възкреси, ще оживи и ще бъде едно стадо и един пастир на живота.

Благословението на Христовия Баща отгоре да почине върху всички, които призовават Неговото Име на всяко място и време.

Варна, 26 август 1917 година

П. К. Дънов

image006-Beinsa.jpg

Учителят Беинса Дуно с писателя Георги Томалевски - автор съставител на тази книга, на Седемте езера в Рила

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...