Jump to content

15. Писмо от Ангелина Радойнова до Любомир Лулчев от 29 септември 1915 г.


Recommended Posts

15. Писмо от Ангелина Радойнова до Любомир Лулчев

от 29 септември 1915 г.

(На плика) За Г-н Капитан Любомир Лулчев

в 16 пех. полк 3та дружина

12 рота 1ва дивизия

Военна поща, по следа

Изпраща: А. Лулчева

Търново

(Печат: Цензурна комисия - В. Търново)

 

гр.Търново

29.ІХ.1915 г.

 

Мили Любо,

 

И днес нямам писмо. Не зная как да си обясня мълчанието ти. Хиляди мисли ми минават през ума, и то една от друга по-лоши. Утешавам се с нередовните пощи, но това не може да ме успокои. Дано да няма причина, за която се безпокоя, а всичко да излезе само напразно. Дано да си здрав, това само искам. Получи ли поне едно от многото писма, които ти пратих? Знай, че всеки ден ти пиша.

 

Много ми е мъчно за тебе. Дали ще можем скоро да се видим? Толкова ми е мъчно, че даже и не мога много да пиша. Днес имам писмо от Тате (от Русе). Пита за тебе. Ти не си ли им писал? Също имам писмо и от Андрей. Той заминава за Враца. От баща имаме писмо вчера и той е добре. Адресът му е: к-р [командир] 2-ра бригада, 5-а Дунавска дивизия. Днес отговорих на Тате, Сега дойде раздавачът да ме пита коя е Райна Ат. Стоянова, защото има изпратен запис, а не я знаят коя е. Парите изпратихме от Орхание в София, оттам са отишли в Горна Оряховица, оттам - в Орхание, а от Орхание го пращат тука. Сега им казах да ги пратят в Рахово. Райна сигурно се е разсърдила, че не е получила парите. Всичко върви сега наопаки.

 

Ами ти как си? Мислиш ли за мене? Ний и двете сме здрави. Ще гледам да мога да ти изпратя голям колет.

 

Хиляди поздрави ти пращам.

Целувам те.

Гела

Image_105.png

Image_109.png

Image_110.jpg

Image_111.jpg

Писмо от Ангелина Радойкова до Любомир Лулчев

от 29 септември 1915 г, стр. 3.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...