Jump to content

33. Пистолетът на офицера


Recommended Posts

ПИСТОЛЕТЪТ НА ОФИЦЕРА

Един ден идва един военен в униформа със сабята си, така както на времето ходеха офицерите. Та този офицер застава пред мен и иска да се срещне с г-н Дънов. Аз отивам и предавам на Учителя, че го търси някакъв военен. Но по изражението на лицето му виждам, че е сърдит и ядосан. Учителя ми каза: „Нека да влезе, но стой и ти тук!"
Йорданка го поканва да влезе при Учителя, но офицерът още от вратата започва да се кара и да го обижда, че подмамил жена му, че заради него тя го напуснала, че идвала при него на събрания, а той бил голям лъжец, мошеник и измамник. След това бърка с дясната си ръка в кобура, изважда пистолета си и го насочва към Учителя, за да го застреля. Като насочил пистолета си към Учителя, Йорданка извикала и се спуснала да му хване ръката, но той, както си вдигнал ръката, така тя и увиснала във въздуха вдървена. Тя грабнала оръжието от ръката му и го хвърлила в клозета. Офицерът се изплашил много, като разбрал, че ръката му стои неподвижна, като вдървена, и не може да я помръдне. Тогава се обръща към Учителя с думите: „Разбрах, че вие наистина сте светец! Извинявайте и ви моля да ме освободите, за да си отида."
След малко ръката сама се спуснала надолу - така той се освободил от неподвижното състояние и си тръгнал...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...