Jump to content

ПРИРОДНА МЕДИЦИНА . ЗДРАВЕ


Recommended Posts

ПРИРОДНА МЕДИЦИНА

 

ЗДРАВЕ

Един здрав човек да седи вкъщи, той е затворник – дяволът го държи вкъщи. Христос, и Той излизаше навън за молитва. Така са правили всички велики хора. Така вие ще се върнете към оня естествен закон, който са практикували хората преди хиляди години.

“Екскурзиите и Слънцето”, стр. 126; 205

Сега с вас, младите, може да се правят големи реформи. Ако вие не се свържете със законите на Природата, ще имате същите резултати както старите... За да бъдете силни и здрави, трябва да използвате сутрешния въздух и слънчевите лъчи.

“Великденски подарък”, стр. 122; 205

Законът е, че ти искаш да продължиш своя живот и следствие на това трябва да има обич. В обичта животът се продължава.

“Двата полюса”, стр. 248; 128

Когато се нарушават законите на светлината, стомахът страда; когато се нарушават законите на живота, дробовете страдат; когато се нарушават законите на Любовта, мозъкът, главата страда.

“Хигиена на живота”, стр. 93; 99

В главата на човека не трябва да има топлина, трябва да има хладина, т.е. в главата трябва да има светлина, а в стомаха – топлина.

“Плодовете на Духа”, стр. 394; 25

Здравето на човека зависи от законите, които управляват него¬вото тяло. На първо място здравето зависи от мисълта на човека. Като знае законите на мисълта и правилно ги прилага, човек е здрав.

“Закони на дишането”, стр. 387; 167

За да бъдете здрави, трябва да мислите.

“Основи на здравето”, стр. 281; 144

Здравето почива върху онзи закон на човешката мисъл; здравето почива върху онзи закон на човешките чувства; здравето почива и върху онзи закон на човешките постъпки.

“Сила и безсилие”, стр. 245; 164

Здравето почива на онзи основен закон – равновесие между ума, сърцето и волята. То е здраве.

“Начини на мислене”, стр. 212; 148

Благоприличието е закон за здравето. Благоприличието е хигиена на живота. С благоприличието, като качество на човека, всичко може да се преодолее: болести, мъчнотии и страдания.

“Закон за благоприличие”, стр. 137; 84

Когато решава задачите си правилно, човек мисли право. Следо¬ва¬телно той е здрав. Ако не може да решава задачите си, той не е здрав. Същият закон се отнася и към Доброто. Ако е готов всякога да прави Добро, човек е здрав. Не може ли да прави Добро, той не е буден за него. За такъв човек казваме, че е болен.

“Хармоничен избор”, стр. 130-131; 83

Когато се ходи по равни места, едни органи се развиват, но за сметка на тях други се атрофират. Обаче при изкачване на височини, понеже пътят е разнообразен, има и равни, и стръмни места, с което се предизвиква деятелност на всички органи, и човек става по-здрав. Същото може да се каже и за мислите, чувствата и постъпките на човека.

“Съчетание, приложение и изпълнение”, стр. 109; 99

Като се вземе широчината на врата и се умножи по две, получава се мярката на кръста. Ако се вземе широчината на китката и се умножи по две, това е широчината на врата. Щом се нарушат тези мерки, човек е нарушил разумните закони на Природата. От спазването на тези закони зависи здравето на човека.

“Иде Исус”, стр. 96; 87

Здравето почива върху почвата, на която живеем и върху храната, която приемаме... От този закон изваждаме правилото, че човек се храни не само с хляб, но и неговият ум се нуждае от здравословна храна.

“И оздравя дъщеря й”, стр. 5, 6; 30

За да бъде в изправност мозъчната система на човека, преди всич¬ко той трябва да разбира онези закони, през които са минали същес­твата преди него, т.е. той трябва да знае законите на храненето и дишането.

“Къртица, славей и пчела”, стр. 240; 83

Въпросът за храненето е математическа задача, която, колкото и да е проста, непременно трябва да се разреши. Докато не разрешите тази задача правилно, всичките ви усилия към велики и сложни задачи ще бъдат безуспешни. Щом разрешите въпроса за храненето, ще ви се наложи разрешаването задачата за съня, за спането. Знаете ли в колко часа трябва да си лягате и в колко да ставате? Ще кажете, че това зависи от условията. Не, външните условия на живота не могат да изменят законите на разумната Природа. Тя строго е определила за всеки човек, кога да си ляга и кога да става.

“Математически задачи”, стр. 108; 40

Ако здравето не иде навреме, то не е здраве. И ако болестта не иде навреме, тя не е болест.

“Добрата Воля Божия”, стр. 353; 89

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...