Jump to content

Recommended Posts

ГЛАВА 4

УЧИТЕЛЯТ ЗА ШКОЛАТА

Това дело е господне, всичко ще заквасим с него, и от него всички ще се ползуват. Българският народ никога не е имал такова благословение, както сега. Христос е на този кораб, на който сме се качили, и няма за какво да се плашим...
Навремето Христос дойде преди две хиляди години да научи човечеството да не лъже, аз ще ви науча да не ви лъжат...
Всячески се борят това учение да го загасят, не ще успеят, защото това учение е ново и старо, то е Божествено учение и ще залее света, защото е за цялото човечество, а не само за българите.
Отварянето на Школата, тук в България, е велик акт, велико събитие на Земята. В Школата се проявяват мощните сили на невидимия свят, на светлите напреднали същества, които работят за повдигането на цялото човечество...
Аз не дойдох на земята, за да основавам секта или църква, нито православна, нито евангелистка, нито будическа. Аз идвам да оповестя една нова епоха, която идва сега в света. И без да говоря, тази епоха пак ще дойде...
В България атмосферата е тежка. Българският народ се е свързал много с материалните работи и за да се повдигне, трябва да го развържем от материята...
Искам да запаля изгасналия светилник на българина, за да свети на ония народи, които живеят в тъмнина...
Ако българите приемат моето учение и го приложат, ще станат велик народ. Не го ли приемат, ще пропаднат...
Проповядвам ви като на свои братя и сестри, в името на Христа. Никога няма да изопача истината. Аз ви давам най-хубавото от себе си, запознавам ви с истината, за която никой друг от две хиляди години насам не ви е говорил...
Моята задача е да науча българите да се кланят на живия Бог, който ни дава всички блага и да кажа една велика истина, която говори господ, когото много добре познавам...
Аз бих желал да проучвате примерите, които съм дал в беседите, защото във всеки пример е вложен един закон, един метод, с който човек може да работи за своето усъвършенстване. Всичко друго може да изчезне, но примерите никога, защото те съществуват в живата природа...
Какви хубави идеали, каква велика програма, с какви задачи излязохте от небето едно време! Вие бяхте красиви и мощни, а сега като ви гледам, съжалявам ви. И ако можех да плача, бих ви оплакал. Бих плакал не за вашите страдания, а за вашите заблуждения, че не знаете как да бъдете щастливи на Земята и не искате да разберете, къде ви е щастието.
Щастието на другите хора е и мое щастие. Когато един човек се радва и аз се радвам, понеже и аз и той сме едно...
Като проучвам историята на всички религии, няма учител, който да е дошъл в света и да е бил добре посрещнат. Във всички народи, без изключение, са ги посрещали като изменници и лъжци...
Моето слово е непресъхващ извор.
Дошъл съм да помогна на българския народ в пътя на неговата еволюция...
Един ден ще благодарите, че ви извадих от кръстопътя, на който бяхте застанали и ви показах правия път. Не мислете, че ще се освободите лесно от мен. Пак ще се срещнем и аз ще благодаря, че думите ми са паднали на добра почва и са дали добър плод...
Това учение е за душата и всички могат да се ползват от него...
Всичко онова, което съм казал в моите беседи, няма да загине. Ако вие не го приложите, ще го приложат други същества, които с голямо желание ще приемат и приложат моите думи, защото те са живи, те са за Бога и за Божествената любов...
Когато стоя като фар и показвам пътя на всички хора, по суша или по вода, зная, че осветявам пътя на хората, и съм благодарен, че Бог ме е дарил с тази длъжност, нека се сипят хули и ругатни, но колкото е способен българският народ, аз ще стоя непоклатимо на поста си. Хулите и похвалите имат едно и също значение. Един човек, който може да те похвали днес, утре ще те охули, ще те поругае, ще ти каже най-горчивите думи. Има нещо по-високо от похвалите и укорите...
Никой така не обича душите ви, както аз ги обичам...
Ако бих имал нещо мое, всичко бих разделил с онзи, който се нуждае...
Има наука за човека, светиите, за ангелите, но има наука и за Бога...
Ако аз замлъкна да говоря, в света ще дойде нещо страшно. Под това разбирам, че когато умните хора млъкнат, когато поетите престанат да пишат поезия, когато певците престанат да пеят, това са страшни моменти за човечеството...
Често ви говоря неща, които изглеждат за вас отвлечени, без никакво приложение. Знайте, че това, което ви говоря сега, след 100-200 години ще има приложение, то ще живее. Някои неща не могат да се приложат още днес...
Аз искам да насоча мисълта ви към новото, да ви освободя от старите разбирания, които са разбирания на миналото, на млекопитаещите, на рибите. Въпреки това човек мисли, че стои много по-високо от животните. В едно отношение човек е по-високо от тях, но в друго отношение те са разрешили някои въпроси по-добре от него...
Половин час прекаран с Бога, струва повече от милион години, прекарани без Бога. Това означава да разбереш смисъл на живота и пред тебе да се разкрие цялото битие, да чуеш музиката и пеенето на небето, да схванеш хармонията на душата,..
Българите, ако продължат да не почитат Божиите закони, добро не ги чака. Аз поех с идването си, върху себе си девет десети от страданията, които предстоят да се случат на българите, и за тях остават само една десета, затова те ще минат по-леко, иначе щяха да претърпят голяма катастрофа...
 
Напълнил съм цялата земя и въздуха с новите идеи и хората ще започнат да ги приемат...
 
Ако един ден българският народ се намери в затруднено положение, само моите думи ще го спасят. Вие можете да преустроите живота си само върху тях. Аз не говоря за хатъра на когото и да е. Това, което говоря е нещо Божествено, свещено и всички можете да го опитате.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...