Jump to content

Из „Живото слово”


Recommended Posts

ИЗ „ЖИВОТО СЛОВО”

Не е лесно. Не е лесно да се измени съвременния порядък. Това са два милиарда мозъци!

Два милиарда хора, групирани в нации и раси, всяка от които представлява мощна сила! Два милиарда хора, два милиарда мозъци, които работят, мислят по своему! Да се координират всички тези мозъци, изисква се време.

Не е лесно. И много лесно е да се измени съвременния порядък. Но трябва да се координират тези два милиарда мозъци в една идея, която има предвид благото на цялото човечество.

* * *

Божествен организъм! Цялото човечество представя велик Божествен организъм.

И всека нация, всяка раса, общество и човек, не са друго, освен уд в този организъм. със специфична организация. със специфично предназначение.

Божествен организъм! Цялото човечество представя велик Божествен организъм.

И хората трябва да се превъзпитат в духа на новото, ако искат да имат добри държави, добри държавници, добри граждани.

* * *

„Без работа съм. Каквато работа за мен намериш, дай ми я! Ще я свърша" - казало детето, когато пред Бога се явило. Без проект за оправяне на света.

Не е лесно. Два милиарда мозъци, организирани в народности, раси, общества! Да се откажат от своите проекти! Да станат като детето! Да бъдат готови единния проект, проекта на разумната природа да възприемат!

И много лесно е. „Бъдете като децата" е казал Великият Учител.

Много лесно е! Защото Той, Великият Учител, е казал това!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...