Jump to content

А. Формули за лечение със слънчеви лъчи


Recommended Posts

VI. Формули за лечение

А) Формули за лечение със слънчеви лъчи

1. „Слънцето съдържа всички медикаменти в себе си!

Няма болест, която да не се подчинява на действието на слънчевите лъчи! За да се лекува, човек трябва да прекарва слънчевите лъчи през известни призми.

Тези призми могат да бъдат физически, а могат да бъдат и умствени. ...За да дойде слънчевата енергия до нашите очи като светлина, тя минава през няколко трансформатора.“

т. „Езикът на Любовта“, с.б. 1939 г. с. 246-247.

„Когато правите слънчеви бани, съзнанието ви трябва да бъде съсредоточено, да не мислите за странични неща. Можем да си служим със следната ФОРМУЛА, която да изговаряме често през време на слънчевите бани:

Господи, благодаря Ти за свещената енергия на Божествения ЖИВОТ, който ни изпращаш със слънчевите лъчи. Живо чувствам как той прониква във всичките ми органи и навсякъде внася СИЛА, ЖИВОТ И ЗДРАВЕ!

То е израз на Божията Любов към нас. Благодаря Ти.“

т. „Здраве и болест“, съст. д-р. Васил Велев, е. 154.

2. „Най-първо охтиката (туберкулозата) се лекува с чист въздух,

а също така и със слънчевите лъчи. Колко пъти съм казвал на някои охтичави да излагат гърба и гърдите си на слънце в продължение най-малко на 1-2, 3-4 месеца, за да видят какъв преврат ще произведе Слънцето в тях. В това време обаче умът трябва да бъде съсредоточен. Кажи:

„ГОСПОДИ, помогни ми да изпълня Твоята Воля, да Ти служа/“

Кажеш ли така, ще видиш какъв преврат ще стане с тебе.“

т. „Сила и живот“ 8 сер. 9 бес. Давам власт“, е. 21.

3. „Щом изгрее Слънцето, напълнете шишето от извора и

налейте от него в чашата. След това с една чаена лъжичка вземете вода от чашата, изпийте я и си кажете:

Каквото носи СЛЪНЧЕВАТА СВЕТЛИНА в себе си, това да се влее и в мене чрез тази вода!

Който направи опита с вяра. ше има успех.“

т. „Здраве и болест“, съст. д-р. Васил Велев, с. 184.

4. „За 10 дена направете следния опит:

Всеки ден по три пъти - сутрин, на обяд и вечер, вглъбете се в себе си и си кажете:

Аз искам моето сърце да бие ритмично, да се слее с пулса на Слънцето и правилно да изпраща енергията си по целия организъм, както Слънцето изпраща енергията си по целия свят. ”

5. „...Всяка планетна система има също така свое сърце,

което е свързано с общото Космическо сърце.

СЪРЦЕТО НА НАШАТА СЛЪНЧЕВА СИСТЕМА Е СЛЪНЦЕТО! Ритмичното движение на кръвта в човешкото сърце се определя от ритмичните вълни на Слънцето.

Следователно, ако сърцето на някой човек не функционира правилно, това показва, че той е нарушил отношенията си към Слънцето - СЪРЦЕТО на Слънчевата система, в която живее. Иска ли да възстанови функцията на своето сърце, той трябва да изправи отношенията си към Слънцето, да внесе хармония между своя пулс и този на Слънцето.“

МОК VI г. 1т. „Посока на растене“, 11 л. „Пулс“ от 5.XII.1926 г.

6. „Ако някой е болен, не може да диша добре,

нека се обърне към Слънцето и дълбоко в душата си пожелае да се свърже с него, да приеме от енергията му!

Няма да мине много време и той ще се обнови и засили. Който веднъж само е приел слънчевата енергия в себе си, той е опитал вече нейното благотворно влияние върху мислите и чувствата си, както и върху всички клетки на своя организъм.“

т. „Здраве и болест“, съст. д-р. Васил Велев, с. 212-213.

7. „Ако обичате СВЕТЛИНАТА, трябва да знаете

какво нещо е тя, ДА СЕ РАЗГОВАРЯТЕ С НЕЯ.

Често съм казвал, че човек трябва

ДА СЕ РАЗГОВАРЯ СЪС СВЕТЛИНАТА!

Боли те гърбът. Изложи гърба си на СВЕТЛИНАТА, мисли за нея, за това, което тя съдържа

и болката ще изчезне.“

т. „Заветът на Любовта“, Мърчаево, 1944 г. 1т. с. 11.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...