Jump to content

114. Французи на Рила при Учителя


Recommended Posts

114. ФРАНЦУЗИ НА РИЛА ПРИ УЧИТЕЛЯ

В.К.: Във вестник „Братство”, брой 246 има статии за гостуването на французи през 1939 г. на Рила. С.К.: Изпратиха ми приветствията, които бяха стенографирани. Този брой е от 22.IX. 1939 г., а войната в Европа бе започнала вече. В.К.: Какво ще ми кажеш за французите? Първите статии и дописки за французите. С.К.: Там е работата, че аз не съм бил, когато са дошли те по-масово. Преди това, когато дойдоха само няколко души, така се запознах с една от тях, която после Михаил Иванов изглежда при нея квартируваше, както и да е, забравих й името. В.К.: Стела. С.К.: Стела Белмен, да Стела. В.К.: Прави ми впечатление, че ти тук си поместил техни приветствия. С.К.: Разбира се, обаче тия неща ми ги изпращаха. Туй аз съм го вмествал, сигурно си го чел ти, ти го знаеш. То го има туй нещо и в голямата книга Учителят. Ей го: „Двадесет души французи предприехме тая година едно пътуване до София, за да прекараме три седмици при Учителя Дънов”. Така започва статията „Французи при Учителя Дънов". Туй станало в мое отсъствие. Това е било най-голямото събиране на хора при Учителя, последна година 1939 преди войната. След това е било невъзможно. Много е имало: от Финландия е имало, от Рига, от Франция, от много места е имало, имало е много хора, но аз не съм присъствал, кой знае защо. В.К.: Поне си ги поместил. С.К.: Поне съм ги поместил, да. Атанас изглежда е бил, пък той Атанас като е отишъл, аз пък трябвало да остана, защото не може. Бих искал да обидя, ако Атанас остане.

В.К.: Тука виждаме вестник „Братство”, брой 247 снимка на Учителя с чужденци. Това са част от Рига. Ти имаш ли някакъв контакт с тях? С.К.: Ами както казах, аз нали познавах някои от тях и този Николай Калертс и с него лично се бях запознал от когото бяха поместили нещо там за Учителя. Тази Амалия Вайланд се казваше, ръководителката им, също съм се запознал с нея и тя ми прати писмо по отношение на „Агни йога", да та като ме предупреди така как е всъщност работата. Но кой знае защо не съм обърнал внимание.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...