Jump to content

Архивът при Бивака „Ел Шадай” на Савка Керемидчиева


Recommended Posts

АРХИВИТЕ СЪС СЛОВОТО НА УЧИТЕЛЯ ДЪНОВ

НА БИВАКА „ЕЛ ШАДАЙ” И НА „РЕЗНЬОВЕТЕ” НА ВИТОША

БИВАКА „ЕЛ ШАДАЙ” НА ВИТОША

АРХИВЪТ ПРИ БИВАКА „ЕЛ ШАДАЙ”

НА САВКА КЕРЕМИДЧИЕВА. ИМАНЯРИТЕ

1. Защо се явиха „иманярите” на Бивака, кой им посочи мястото, и защо задигнаха всичко, което беше укрито?

2. Разказът продължава от точка 2.23 до точка 2.33, за дейността на „иманярите” от с. 1135-1137.

3. На точка 2.33 има справка за архива на Савка Керемидчиева.

4. В точка 2.34 има справка за изчезналите 8 куфара с беседите на Учителя, още неотпечатани.

5. Снимките при предаването на архива от Борис Николов на Вергилий Кръстев.

2.23. Продължаваме разказа си за съкровището на Борис Николов.

Има още много неща, които са забулени в тайна. Сега ги откривам.

От тази първата морена, за която ви говорихме досега, може да се отиде напред към 50 метра, и се отива на друга морена. Това е втората морена.

Тук Борис бе сложил в неколко буркана със записките на Савка Керемидчиева.

За тях аз описах най-подробно. И разправията след това.

2.24. През 1980 г. Боян Златарев, по заповед на Петър Филипов

отива с раница, счупва бурканите и всичко набутва в раницата, която носи на гърба си. И ги занася на Петър Филипов. Какво последва от тази операция, аз съм описал.

И тук започна една голяма караница, и всички техни връзки се разкъсаха, и никога не се възстановиха. Пълен крах! Невъзвратим!

Вижте „Изгревът", том 31 - раздела на Петър Филипов на с. 698-707, и снимки № 149-158.

2.25. Онези приятели имаха съкровено желание да притежават „Съкровище”!

Ето защо отворете в „Изгревът”, том 3 на с. 197-206, 233-234, със заглавие „176 жълтици”. Изучете тази история.

След това прочетете „Присъда” от с. 262-263.

Така ще ви се уяснят изцяло нещата. Кои неща ли? Ами за съкровищата. Нали искахте да ги узнаете? Ето сега аз ви ги разказвам и показвам чрез разказ и чрез снимки от „Морените” при Бивака „Ел Шадай”.

Хайде, потърсете ги. Намерете ги и станете притежатели на съкровища.

2.26. Нали сте окултисти, нали сте духовни водачи? Вземете си подходящи технически уреди и търсете чрез тях има ли ги тия сребърни монети и съкровището, което описах?

Ако го намерите, то ми донесете само 1 сребърна монета от 100 лева, за да си я вложа в моя архив, с надпис „Съкровището на Бивака”.

Да я имам за спомен. И да я показвам, че тази история е вярна. И че имам доказателства с 1 сребърна монета.

2.27. Когато отидете на Бивака „Ел Шадай”, ще видите една чешма, която е направена от Борис Николов. При онези млади години, когато е могъл да носи с големите си ръце големите камъни, тогава той е построил тази чешма. Сложил е и чучур. Аз съм му направил неколко снимки при тази чешма. И аз съм до него.

2.28. Има много случки, описани с тази чешма. Те са описани. Ето една в „Изгревът”, том 4 на с. 334 - „Стопанката на Бивака”.

Има и много други, които са смешни, други комични и накрая трагични. Те са описани в „Изгревът”. Само че няма кой да го чете!

Има хора, но няма човеци. Човеците са важни, когато с тях е Духът.

2.29. На поляната при Бивака Мария Тодорова е посадила 3 бора, които към 1980 г. бяха високи към 20 метра.

Тук бе и скалата, която е обрасла с мъх и клони, на която Учителя Се е облягал и седял до нея. Това се вижда от някои снимки от това време. А в средата е било огнището. А на поляната са правили гимнастически упражнения и са играли Паневритмия. Това също се вижда на някои снимки, които показахме на изложба.

Виж „Изгревът”, том 20, снимки № 15, 16, 17, 18.

2.30. На Бивака, по време на войната 1942-1944 г. и по времето на бомбардировките над гр. София, няколко човека: Георги Радев, Димитри Стоянов и още няколко братя, са си направили землянка. Бяха я окопали в земята и там живееха - далеч от града и от София. Но нали трябва да се яде? Започнали да гладуват. Един ден пристигнал натоварен кон с хляб. Учителят го изпратил този хляб в един кош. Стигнал хляба за една седмица. После дошли им на гости други приятели, като им оставили хляб и сирене.

2.31. Веднъж на Бивака, след изкачващата се група се качва след тях едно куче. То тръгнало от Симеоново, понеже му подхвърляли по някое парче хляб. А тогава са били гладни години. То било клекнало на двата си задни крака, и наблюдавало групата.

Минава по това време „горският”, вижда групата и знае много добре кои са тези хора, които се събират точно на това място. Не им казал нищо, но като видял кучето, започнал да псува и вдигнал си пушката, и искал да убие кучето. Сваля си пушката от рамото си и я насочва към кучето, за да го убие.

А защо иска да го убие? Вие как мислите, че му се приискало така, съвсем случайно?

НЯМА СЛУЧАЙНИ НЕЩА В ШКОЛАТА НА УЧИТЕЛЯ ДЪНОВ!

И НЯМА СЛУЧАЙНИ НЕЩА ПРИ БЪЛГАРИТЕ!

Тогава Мария Тодорова излиза пред кучето, закрива го с тялото си и започва една караница с него. Надделява Мария и горският се отказва да стреля, и си тръгва. Кучето е спасено. Всички си отдъхнали.

И ето сега финала. Години по-късно - към 1980 г., беше изпратена една рота войници, и за неколко чеса разрушиха землянката. Освен това разрушиха голямата ограда и изхвърлиха камъните, с които бе изградена преди 50 години. Разрушиха всичко. Изхвърлиха всичко. Остана гола поляна. Не трябвало да се събират там.

Така, по този начин се изпълниха псувните и заканите на „горският” срещу кучето. Изпълниха го десетки години след това. Но това стоеше приковано във въздуха, някои го прие и го изпълни. С огън по врага!

Този случай е описан в „Изгревът", том 3 на с. 153-154, със заглавие „Заканата”.

2.32. Снимките от Бивака са публикувани в „Изгревът”, том 20 - №15-22.

2.33. КРАЖБАТА НА АРХИВА НА САВКА КЕРЕМИДЧИЕВА ОТ БИВАКА

1. Виж „Изгревът”, том 3, с. 198, където се говори за кражбата на архива от Бивака, извършен чрез Боян Златарев, по нареждане на Петър Филипов и Палка Кръстева.

2. Виж „Изгревът”, том 10, с. 762-763.

Кои бяха онези, които откраднаха архива на Савка Керемидчиева от Бивака? Това се осъществи чрез Боян Златарев, по нареждане на Петър Филипов и Палка Кръстева.

3. Кои участвуваха в кражбата? Виж „Изгревът”, том 31, с. 698-699, в отдела за Петър Филипов.

Снимките на Петър Филипов в „Изгревът”

Виж „Изгревът”, том Виж от № 149 до № 158.

2.34. КЪДЕ ОТИДОХА 8-ТЕ КУФАРА?

1. Виж „Изгревът”, том 3, с. 199 - донасянето от Габрово на 8-те куфара, които се пазеха от Цанка Екимова при нейни приятели.

2. Куфарите не се връщат - с. 200.

Какви са кражбите чрез Боян Златарев - виж „Изгревът”, том 3, с. 200.

3. Къде са 8-те куфара? - Виж „Изгревът”, том 3, с. 205-206.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...