Jump to content

8.3. Опитностите не се повтарят, а те се допълват


Recommended Posts

8.3. ОПИТНОСТИТЕ НЕ СЕ ПОВТАРЯТ, А ТЕ СЕ ДОПЪЛВАТ

И накрая установих, че те не са варианти, но това е една и съща опитност, разказана за различни случаи, за да потвърдят различни тези. Как може един окултен закон да важи за много неща? - Може. Законите са си закони и ние се подчиняваме на тях както в Невидимия свят, така и на физическото поле. Така, че тогава се виждаше, че проекцията на тези закони от Словото на Учителя се сваляха в различни полета на човешкото същество, по различно време. Така, че тя винаги се стремеше да търси онази вътрешна връзка, онази скрита страна на нещата. Защото едно събитие, една случка, която се разказваше, имаше една описателна част, тази случка имаше и съдържание, тази случка имаше и развитие, динамика. Но тази случка, трябваше да покаже духовните закони, окултните закони от Словото на Учителя.

Веднъж тя ми каза: „Знаеш ли, че ако не е разликата във възрастта ни между мен и теб - цели 40 години, понеже ти си по-млад от мен с 40 години, бих казала, че си присъствувал с нашето поколение в Школата на Учителя. Защото това, което аз ти разказвам, ти го слушаш, възприемаш го, веднага изваждаш окултния закон. И всичко си отива на мястото!" Аз слушах и се усмихвах: „Да, присъствал съм, но от Невидимия свят. Аз съм роден 1938 г. Значи всичко онова, което е четено в Школата на Учителят до 1937 г., трябваше да бъде съхранено в паметта ми." И по-късно, аз установявах, че това нещо постепенно ми се възстановяваше, когато трябваше да работя по различни теми по програмата на „Изгревът".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...