Jump to content

17.10. Десятъкът на мозайкаджийската бригада


Recommended Posts

17.10. ДЕСЯТЪКЪТ НА МОЗАЙКАДЖИЙСКАТА БРИГАДА

И тогава беха решили да отделят своя десятък. И те го отделяха, тогава написваха един списък, и всеки трябваше да купи някакви хранителни продукти, и да занесе на някои определени сестри. Така, те си ги бяха разпределили по списък. И да кажеме, че някоя сестра, трябва да получи помощ. Слага, купува един килограм захар, един килограм брашно, ориз, фиде, юфка, едно кило олио и всички необходими неща. Пълни торбата, отива, занася на сестрата. Тя благодари. След това отива при втора, отива при трета, отива при четвърта и т.н. Така, че всеки един отговаряше за 5-6 такива сестри. И това всеки месец.

И веднъж аз отивам при една от тези, които получават такива помощи, и казвам: „Абе въпроса е така и така. Какво е твоето мнение?" И тя разказва точно какво е казал Учителят, как са нещата и какво тя мисли. И аз казвам: „Добре де, ти мислиш точно като мене. Защо на тези не им кажеш как са нещата и какво е казал Учителят?" Тя ме поглежда и казва: „Виж какво, аз това нещо не мога да направя!" - „Защо да не можеш да го направиш?" - „Ами казва, те всеки месец ми носят по една торба хранителни продукти. Ако аз това нещо го кажа, те вече няма да ми носят тези неща в дома, и ще ме задраскат в списъка." Ама казвам: „Ти за кого живееш - за тех, за делото на Учителя или за тази торба?" И тя казва: „Ами казва моята пенсия е много малка!" Питам: „Ами ти защо не си работила по време на социализма, когато комунистите задължаваха всички да работят?" - „Ами казва смятах, че тия комунисти не са прави." -„Е питам сега, всички хора имат пенсия, а ти нямаше, и чакаш някой да ти донесе торбата с продукти. Ти се продаваш! Те те купуват. И сега ти за кого живееш - за онзи, който ще ти донесе торбата с продукти, или за делото на Учителя?" И тя вдига рамене, и казва: „Виж какво, не съм само аз така, всички сме така! Ония носят торбите и ние не смеем да гъкнеме, и да кажеме нищо, защото следващия месец няма да има торби!"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...