Jump to content

ПРОЯВИ НА ДАРБИТЕ


Recommended Posts

ПРОЯВИ НА ДАРБИТЕ

Всички същества са еднакво надарени, но не са еднакво проявени. 145-167

За да прояви своите възможности, човек се нуждае от любов. 145-167

Ред статистики ни показват, че един поет, художник, проповедник, учител, майка или баща може да стане велик, виден в света, само ако има поне една душа, която да го обича и милее за неговия успех, като за свой. Не може човек да се повдигне, ако няма поне една близка душа до себе си, която да разбира нещата правилно. 14-16

Ние искаме даровити хора, да проявят дарбата, която Бог е вложил в тях. Не е въпрос ние да влагаме дарби на хората. Те трябва да дойдат с готови дарби. 70-161

Не може да надари Бог човека, без да му даде условия да прояви дарбите си. 108-339

В душата на всекиго има заложени някакви дарби, нещо хубаво и добро. Всеки има желание да направи нещо хубаво, но като не знае законите и методите как да постъпва, той разваля хубавото, което е предприел. 130-95

Ще признаеш, че Бог те е направил даровит. Ще кажеш: „Бог ми е дал дарби, аз искам сега да употребявам дарбите си за добро". 0-22.11.1987

Любовта, интензивното желание са условия за създаване на каква и да е дарба в човека. 38-139

Любовта подхранва Божественото, което помага за проява на всички дарби в човека. 35-23

Всички дарби и способности у човека могат да се развият само при красиви мисли и чувства. 14-16

Да прояви дарбите си човек се нуждае от повече светлина. Аз не говоря за външната светлина. 108-339

Наистина страдам сега, но има защо. Бог ми даде дарби, таланти, добри условия, но аз не ги заслужих - нищо не разработих и не приложих в живота си. 45-159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...