Jump to content

СВОЙ ПЪТ


Recommended Posts

СВОЙ ПЪТ

Всеки човек има свой определен път, по който трябва да върви, за да се развива правилно. 22-106

3а да се движи свободно, човек трябва да има определен път, които да следва. 145-119

За всеки човек, природата е определила специален път за развитие. Следователно, всеки трябва да намери своя път. Като влезеш в разумната природа, тя казва: „Ето пред тебе се откриват много пътеки, избери си която искаш.” Всички пътища се изчислени, само един не е изчислен. Той е за оня, който търси лесен път. Изчислените пътища са мъчни, а не изчисленият е лек, без мъчнотии. Макар и лек път, ти се обръщаш към Господа с думите: „Господи, освободи ме”. Бог те изважда от тоя път и те поставя в един от изчислените пътища. Като видиш че и тук е мъчно, пак се връщаш назад. 90-16

С дохождането си на земята, всеки е начертал своя път. Възходящ или низходящ, светъл или тъмен, положителен или отрицателен. Като казвам, че всеки сам е начертал пътя си, разбирам, че той е взел решение в себе си, по кой път да върви. Това значи, че Бог е начертал нашия път, но ние трябва да имаме будно съзнание, да не се отклоняваме от него. 49-136

Пътят на всички хора е различен. 145-280

Съвременният човек се нуждае от самоопределение. То подразбира намиране на пътя, който Бог е определил на човека. Този път не върви само в една посока. Той има много посоки, много направления. 3а да намери този път, човек трябва да се обърне към Разумните същества, към Божиите служители, към ангелите. Само те са в състояние да го упътят. 141-6

Човек още в този живот трябва да намери онези условия, които му са дадени за работа, за да влезе в пътя, който му е определен. 141-14

Ако всеки върви по своя определен път, ще изпълни Божията воля, и пътят му ще се отвори. 126-40

Това, което човек иска да придобие и към което се стреми, показва пътя, по който той върви. 108-13

На всяка душа е определен пътя, по който трябва да се движи. Който се отклони от своя път, страда. От резултатите се познава прав ли е пътя, по който човек се движи, или е крив. 26-46

Ние сме свободни в своя път. Силното влияние на някои xоpa е временно, да не ви плаши. Следователно пътят, който ви е определен по Божия закон, никой не може да го измени. 0-21.10.

Светът е свободен да мисли каквото иска, но вие ще следвате своя път. 141-50

Имат ли хората правилни разбирания за живота, нищо не може да ги извади от техния път, нищо не може да наруши тяхното равновесие. 129-12

Горделивият човек намира, че всички хора трябва да вървят по неговия път. 83-61

Ако ти дойдеш при мене по същите пътища, по които и другите дойдоха, по-добре не идвай, защото те чака голямо нещастие. Ако дойдеш при мене със същите крака, с каквито и другите дойдоха, не идвай; ако дойдеш да ме видиш с обикновените си очи, с каквито и другите дойдоха да ме видят, не идвай: ако дойдеш при мене с обикновените си уста, да ми говориш обикновени неща, каквито ми говориха и другите, не идвай. Ако можеш да дойдеш по такъв път, по който никой не е дохождал, само тогава ела. Великото не се постига по обикновените пътища, по които хората вървят; великото не се постига и с обикновените умове и сърца, с които съвременните хора се домогват в живота; великото не се постига и с обикновените мерки, с които съвременните хора мерят нещата. 131-27

Човек трябва да се изучава, да прави анализа на живота си, да види колко е извървял досега от своя път и как го е извървял. Той трябва да види до кой клас е стигнал. 59-26

Между всички явления в природата съществува тясна връзка. и всеки човек, който може да разгадае проявите на тези явления, той ще може да разгадае и пътя на своя живот. 11-298

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...