Jump to content

ПРАВЕДЕН ЧОВЕК


Recommended Posts

ПРАВЕДЕН ЧОВЕК

Трябва да имате ясна представа за праведния човек - за човека на новата епоха, на новите времена. 127-8

Изпращат ви от невидимия свят на земята при най-благоприятни условия да се учите, за което се ползвате със сравнително по-голяма свобода. Това е положението на праведния човек. 127-34

В живота на праведните хора повидному има едно външно еднообразие към целта, която преследват. Всички се стремят към едно и също нещо - да бъдат праведни. 127-11

И праведният човек живее още за себе си. Той иска да застави хората да познават и признават неговата праведност, затова казва: Не знаете ли, че аз съм праведен човек, и всички трябва да се отнасяте към мене с почитание. 127-125

Страдаш ли, скърбиш ли, това е животът на праведния човек. 127-48

Праведен ли си, ти се наскърбяваш. 127-22

Животът на праведния човек обхваща долните пластове на мозъка. 127-15

В живота на праведния ще помагате на другите. 127-34

Праведният човек е този, който е пласирал своя капитал в чужди банки и дава пари на заем. 127-158

Праведният казва: „Дайте условия на този човек да се повдигне, да работи. Дайте му пари на заем, да оправи работите си! 127-163

Науката на праведния не е наука на ученика. 127-163

Праведният не може да се лекува по начина на ученика. 127-162

Как постъпва бащата, ако е праведен? Ако е праведен, остава сина в къщи да готви. 127-163

Готвиш ли - праведен си. 127-163

Погледнеш ли праведния - носи манджица, носи хлебец. Ръцете му са меки, гладки. Той разполага с повече средства за живеене. 127-164

Той е минал вече през фазата на материалния живот, вследствие на което, той е господар на тялото си, може да прави с него каквото си иска. Той може да оправи тялото си, както иска и когато иска. И на 120 години да стане, той моментално може да обнови тялото си. Той е абсолютно чист и съвършен човек. 13-8

Пътят на праведния е път на зазоряване. 142-40

Когато някой каже, че ще изправи още сега своя живот, аз го разбирам, че е праведник. 5-110

Някой казва: аз съм честен и благороден човек. Никому до сега не съм направил какво и да е зло - праведен човек съм. Не, колкото и да е праведен този човек, той още не е ученик. Той не разбира смисъла на живота от гледището на ученика, от гледището на цялото. И праведният човек живее още за себе си. 127-125

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...