Jump to content

УЧИТЕЛЯТ


Recommended Posts

УЧИТЕЛЯТ

Някой ученик може да е способен по музика, по литература или поезия, но ако не дойде някой учител по съответния предмет да запали свещта на това чувство или на тази способност, ученикът така ще си остане. 13-98

Реши ли някой човек да учи, от невидимият свят му изпращат Учител. 130-93

Великите Учители на света заговарят на своите ученици само когато те са готови да разберат тяхното учение. 7-36

Ако искате да бъдете ученици, първото нещо, което се изисква от вас, е да имате абсолютна вяра в Учителя си. 74-114

За да не се съмнявате в Учителя си, първо трябва да опитате на физическия свят, после в - в духовния и най-после в Божествения. Щом Г о изпитате в трите свята, тогава идете при него да се учите. 74-105

Когато ученикът изучава и прилага всичко, което учителят му предава, с това той изявява своята любов към него. Колкото по-добре ученикът учи и прилага, толкова повече учителят го обича. Любовта между учителя и ученика представя вътрешната връзка между душите им. 141-172

Ние ще седим тихо и спокойно при нозете на Учителя да се учим. 4-16

Ученикът трябва да каже на Учителя си: „Учителю, аз ще разреша всички задачи, които си ми дал в живота. Аз ще ги донеса пред теб за одобрение и каквато корекция направиш ще я приема с разположение”. 127-67

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...