Jump to content

МОЛИТВИ НА БЯЛОТО БРАТСТВО


Recommended Posts

МОЛИТВИ

НА

БЯЛОТО БРАТСТВО

“Нито знанието, нито Любовта, нито Мъдростта на земята са в състояние да се сравнят с общението с Първичната Причина, което се съдържа в молитвата. Силата на молитвата се крие в това, като се моли човек да влага всичките си добродетели на работа. Молитвата, в която човек не влага всичките си добродетели, не е истинска!”

* * *

“Как да се молим? В много отношения мислите като мене, философствате като мене, но едно нещо не знаете - не знаете да се молите като мене. А единственото нещо, на което не мога да ви науча, е да се молите. Аз никога не си позволявам да уча някого как да се моли. Защо? Според мен молитвата е най-свещеният акт, който е достояние само на душата. Някой ме запитва: "Ти как се молиш и кога се молиш?“ - Как се моля, не мога да ти кажа, но всякога се моля. Моля се и като се храня, и като пия вода, и като чета, и като работя - всякога и навсякъде се моля. - "Не ти ли става тежко от такова молене?“ - Напротив, по-леко ми става. Животът се заключава именно в молитвата. Престане ли човек да се моли и животът му изчезва."

Учителя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...