Jump to content

170. Линията на живота на дясната му ръка показва, че той има дълг живот


Recommended Posts

170. ЛИНИЯТА НА ЖИВОТА НА ДЯСНАТА МУ РЪКА ПОКАЗВА, ЧЕ

ТОЙ ИМА ДЪЛЪГ ЖИВОТ

- Господин Христов, известен ли Ви е д-р Рудолф Щайнер* и неговия университет в Швейцария - Гьотеанума?

[*3а Рудолф Щайнер - виж „Изгревът”, т. 1. 2. изд. 2011, с. 284-287.]

Христов вместо отговор, продължи за Щайнер това, което не му каза:

- И нещо повече ми е известно - този университет е посветен на Гьоте, който е ученик на ученика Ралф, а аз съм ученик направо на Учителя. Тук има нещо повече от Гьоте и Щайнер - Учителят!

Лекарите се погледнаха иронично, и погледнаха през прозореца Изгрева, бараките и минаха на друг въпрос:

- Какво мислите да направите с инженер Киров?

- Аз направих каквото мислех. Поздравете го и му кажете след обед да дойде при мене!

- Ако го намерим умрял? - запита с насмешка българинът.

- Не, той има още живот! Ако пък му направите операция, веднага ще умре.

- Откъде знаете, че има още да живее?

- Линията на живота му ми показва това.*

[*Виж „Изгревът”, т. 4, с. 149-150.]

- Интересно, във Вас науката е съчетана с метафизиката и суеверието! Как сте ги примирили? - запита немецът.

- Това е така, защото мен ме интересува всяка наука в нейната чистота, а Вие се ръководите от мисълта за парите на инженер Киров. Вие сте проучили какви влогове има той в Швейцарски банки, знаете и стойността на богатството му в България.

Това беше силен удар, който Христов нанесе на двамата лекари, които се смутиха толкова много, че не можаха нито дума да кажат! На вратата се почука. Христов стана да отвори, като каза на двамата лекари:

- За днес толкова Ви стига! Ще Ви чакам в събота, 20 часа.

Така Христов ги сне от високите им пиедестали на западноевропейски лекари, до степен на момчета. Това стана с тях, то ставаше и с много други.

Главната сила на Христов беше в това, че ако не го питаха, интимното му желание, той и тях и другите не би погледнал, не би се занимавал, без да се интересува какво те биха мислили за него. Но сега, като го движеше голямата и велика идея - да съдействува за установяване Царството Божие на Земята, той всичко правеше, като че в тези спорове влагаше лично жар, ентусиазъм, заинтересованост, палеше се, горещеше се, но само отвън.

Докато двамата лекари се обличаха, той отвори вратата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...