Jump to content

176. Великите идеи се дават на виждащите и можещите


Recommended Posts

176. ВЕЛИКИТЕ ИДЕИ СЕ ДАВАТ НА ВИЖДАЩИТЕ

И МОЖЕЩИТЕ

Христов прояви жестокост, от чекмеджето на бюрото си извади едно огледало и им даде да се видят и каза: „Лицата на двамата Ви показват явна „симулация”, нали?” - После се обузда, стана кротък и продължи тихо да им говори:

- Както виждате, на мен е дадено да зная нещата, а на професор Кръсников и Фройд и други като тях, като слепци да напипват нещата! Но великите идеи не се напипват, те се дават на хората и учените и великите посветени в тайните на битието, на виждащите и можещите. И после на учените, на слепците остава да доказват на другите слепци какво са напипали. Вие и всички като Вас мислите, че причината на заекването е в уплахата, което е все едно да кажете, че причината за Първата Световна война е убийството в Сараево, станало на 28 юни 1914 г. от 18 годишния сърбин Принципо. По всички граници са ставали и стават хиляди убийства, но не предизвикват световна война. Причината за заекването му е далечна и дълбока!

Лекарят немец едвам чуто запита:

- Можете ли да излекувате Андрей от заекването му?

- Той вече е излекуван, скоро ще почне съвсем добре да говори! Сега заекването при него е като отбита вода на река, която продължава да изтича по коритото, докато се изтече напълно. Зная, че го лекувам преждевременно, преди да е поправил погрешките си! Той сега ще бъде като спасен престъпник, пуснат от затвора преди да се е разкаял - може да направи още по-големи грешки! Тогава положението му ще стане още по-тежко! Разбира се, зная защото е закон, че първия на когото ще изпита острия си език, ще бъда аз!

- Защо го карате да разказва случки из детските си години?

- Защото тези спомени са наситени с много живот и сила, които аз впрягам, за да му изтеглят колата от блатото в което е затънал!... Те са, които го лекуват.

- Господин Христов, бих искал да Ви запитам нещо друго - каза немецът.

- Питайте.

- Какво бихте казали за Хитлер и Мусолини?

- Много, защото това са две много интересни личности на нашето време.

- На кого от тях сте привърженик? - запита немецът с усмивка.

- На никого. Аз съм привърженик на моя Учител!

- Предполага се, че владеете Астрология, навярно сте им правили хороскопи, което на запад и особено в Америка е цяла епидемия?

- По-важно е тълкованието на хороскопите! А за това, трябва да бъдеш и ясновидец!* [*Виж „Изгревът”, т. 22, с. 545-586.]

Аз виждам нещата и събитията, затова нямам нужда от хороскоп да правя. Ясновидецът може да вижда и без хороскоп.

По мое мнение Учителят в този момент е най-добрия астролог в света!

С Него, ако обичате може да говорите по тези въпроси повече. -Христов подметна това, за да направят връзка с Учителя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...