Jump to content

202. Ако отнемеш времето на човека, то той загубва това време за живота си


Recommended Posts

202. АКО ОТНЕМЕШ ВРЕМЕТО НА ЧОВЕКА,

ТО ТОЙ ЗАГУБВА ТОВА ВРЕМЕ ЗА ЖИВОТА СИ

Пак се почука. Андрей направи кисела гримаса! Беше недоволен, че прекъсваха така интересния разговор! Христов го забеляза, и за да поощри това, направи и той същата гримаса.

- Господин Христов, Честита Ви Новата година! - каза един господин. Обаче, Христов вместо отговор, го запита:

- Какво обичате?

- Дошъл съм да Ви честитя и да ме приемете.

- Много евтино, почти с нищо, само с едно честитене искаш да ми заплатиш така скъпия прием!

- Защо пък скъп? - запита господина.

- Защото ще ми отнемеш това, което с нищо и от никъде не може да се купи и не можа да се върне!

- Кое е то?

- Времето и живота ми! Това време, което ще ми отнемеш, аз трябва да откъсна от целия ми живот, което време аз мога да използвам за свои цели!

- Вие такъв сметкаджия ли сте?

- Такъв съм.

- И все пак, приемете ме.

- Не съм свободен!

- Да, но работата ми е много важна и спешна!

- Работата, която за сега върша е по-важна и по-спешна от твоята.

- Откъде знаете, че Вашата работа е по-важна и по-спешна от моята?

- Откъдето Вие знаете, че Вашата е най-важна и най-спешна. Всеки мисли и знае, че неговата работа е най-важната.

- Ето, казвам Ви, болен съм, приемете ме. Какво по-важно от това?

- Не съм свободен сега, вътре има по-болен от Вас! Ще Ви кажа какво да направите, за да ви мине. След това, ще дойдете да ми разкажете.

- Не е морално през пръсти да се гледа на чуждите страдания! Казвам Ви, главата ме боли! Изходил съм всички лекари и професори, най-различни специалитети съм опитал, и нищо не ми помага!

- Чуй какво ще ти кажа. - Но господинът продължаваше да говори и да го обвинява. Христов почна бавно да затваря вратата. И тъкмо щеше вече да я затвори, той каза:

- Кажете ми лекарство. - Христов изведнъж отвори вратата и заговори:

- Утре няма да закусите, ще вземете една доза английска сол или рициново масло за възрастен човек. Когато се почувствате изчистен добре, ще си направите две горещи клизми, и след това ще си направите супа от картофи и магданоз - няма да й сложите никаква мазнина, нито ще я застроявате. Изцеждате й лимон, и така докато е гореща я изсърбвате.

- Да, но Вие не сте си направили труд да ме чуете, че Ви казах -главата ме боли, а не стомаха.

- Чух те, но главата те боли, защото стомахът ти е разстроен!

- Откъде знаете това?

- Дъхът ти миреше страшно лошо!

- Това може да е от развалените ми зъби?

- Като си дошъл при мене, това предполага, че мислиш, че разбирам, и че ти не разбираш! Затова слушай, и прави каквото ти казвам! Ти си се разболял от много философствуване!

- И все пак, приемете ме.

- Не, изпълни каквото ти казах, тогава ела! - И му затвори вратата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...