Jump to content

Послеслов


Recommended Posts

ПОСЛЕСЛОВ

Вергилий Кръстев

I. ПЪРВИЯТ И ПОСЛЕДЕН ИЗВОД И ЗАКОН от „Изгревът”, т. 24. с. 401, точка 38 - том за евангелистите-методисти от „Църквата на д-р Лонг”. За него еиж 24 том, с. 21-24.

Вие как смятате, че аз, ей така, случайно ми хрумва и създавам този том?! Напротив, концепцията се ръководеше от Невидимия свят от ОНЗИ, Който ръководи „Изгревът”!

Има един закон. А той е следният:

Ти не можеш да присъствуваш по времето на Христа, ако не си бил по времето на Мойсея!

Ти не можеш да бъдеш по времето на Учителя Дънов, ако не си бил по времето на Христа!

Ти не можеш да правиш том от „Изгревът” за евангелистите, ако не си бил по времето и на Мойсей, и по времето на Христа!

И задължително е да си бил един от онези, които са писали Евангелието!

А това означава пряка връзка със Святият Дух, Който е диктувал и е припомнил на учениците, какво е говорил Христа!

Виж „Евангелието на Йоана”, гл. 14, cm. 26; гл.15, cm. 26; гл. 16, cm. 13-14.

Тази връзка е хилядолетна, и тя преминава от поколение на поколение!

ТАКА СТАРИЯТ ЗАВЕТ ПРЕМИНАВА В НОВИЯ ЗАВЕТ, А НОВИЯ ЗАВЕТ ПРЕМИНАВА В „ИЗГРЕВЪТ”, КОЙТО Е ПЪТЯТ ГОСПОДЕН НА ЗЕМЯТА!

АМИН

II. Основния извод е, че кой какъвто е бил по времето на Мойсея, такъв е по времето на Христа, такъв е по времето на Учителя Дънов, и такъв той влезна в поредицата „Изгревът”!

Виж „Изгревът”, т. 16, с. 822, т. 1, т. 2.

III. Синият сноп Светлина от Небето слиза върху томче от Общ окултен клас на Учителя Дънов, и отваря съзнанието ми и посочва пътя ми!

Виж „Изгревът”, т. 16, с. 822, т. 3.

IV. ГЛАВНИЯТ ЖРЕЦ НА ХРАМА НА АПОЛОН

Тази история е описана в „Изгревът”, т. 16, с. 823, точка 5.

УЧИТЕЛЯТ ДЪНОВ ПРЕДАДЕ ЖЕЗЪЛА МИ ЗА РЪКОВОДСТВО!

Виж точка 6 и точка 7 от с. 823.

V. ПРОГРАМАТА, КОЯТО МИ БЕ ВРЪЧЕНА И ПРЕДАДЕНА ЗА ИЗПЪЛНЕНИЕ - виж в „Изгревът”, т. 16, с. 823, точки 6 и 7.

VI. Астроложката Катя Антонова, която бе първата, която ми направи астрологична карта, и каза: „Виждаш ли Меркурий как обикаля и показва, че през 1967 г. си се събудил за духовна работа?”

Това се оказа точно така! А как стана ли? Ето как:

XVI. Идва времето, когато трябва да се запознаете с „АГАРТА И АТЛАНТИДА” от „Изгревът”, т. 22, с. 741-765, и приложените снимки - от № 121-144.

Достатъчно е да проучите тези страници и може да се каже, че нищо повече б този Ви живот, не е необходимо и не Ви трябва!

XVII. КОЙ МЕ РАЗПОЗНА?

Първият човек, който ме позна и разпозна, беше „леля Кина”.

Виж „Изгревът”, т. 4, с. 550-554; т. 19, с. 973, точки 13 и 14.

XVIII. Вторият човек, който ме позна и разпозна, бе Петър Филипов.

Виж „Изгревът”, т. 19, с. 973, точка 11, и по-точно от с. 971-974; виж с. 972, точка 5.

XIX. ПЕТЪР ФИЛИПОВ В „ИЗГРЕВЪТ”, т. 31:

1. с. 692, точка 3 - „Човек на Учителя!”, „За коя верига е закачен.”

2. с. 693, точка 4 - „Половото въздържание, удължава живота!”

3. с. 694, точка 8 - „Имаш планета Плутон в 8 дом, и това означава, че си човек на Учителя!”

4. с. 695, точка 13 - „Аспектите тритон (120°) на Плутон в 8 дом със Слънце в 3 дом, и тригон (120°) на Слънце в 3 дом с Луна в 11 дом - са аспекти от хилядолетия!”

5. с. 696, точка 13 - „Ти ще свършиш тази работа!”

6. с. 697, точка 13 - „Небето е зад тебе и над тебе!”, „Небето те е избрало да свършиш тази работа!”

7. с. 694, точка 5 - „По-добре давай материалното, отколкото да ти го вземат!”

8. с. 694, точка 8 - „Аполон като планета те закриля!”

Това съвпада с онова, което каза Учителя, че съм ГЛАВНИЯ ЖРЕЦ НА ХРАМА НА АПОЛОН!

XX. Третият човек, който ме позна и разпозна, беше Светозар Няголов!

Виж „Изгревът”, т. 21, с. 753.

XXI. КОГА ЩЕ СЕ „ИЗОГЛАВЯ” ОТ СИНДЖИРА ОКОЛО ВРАТА МИ?

1. Аз не съм говорил с никого КОЙ СЪМ - от „времето оно”!

Но Учителят Дънов ми каза КОЙ СЪМ, и каква работа ми дава, за да я свърша!

И ТАКА МЕ НАЗНАЧИХА - ДА БЪДА СЪСТАВИТЕЛ НА „ИЗГРЕВЪТ”!

АЗ НЕ ИСКАХ!

Три пъти се дърпах и отказвах жезъла, който ми подава Учителя, но накрая като ми каза, че това е „ЖЕЗЪЛЪТ НА МОЙСЕЯ”, то аз се съгласих, но неохотно!

Не беше ми приятно, понеже това беше вече Заповед!

БЯХ ИЗНАСИЛЕН, И МЕ ВЪРЗАХА НАКРАЯ С ТОЗИ ЖЕЗЪЛ!

2. Ето защо, аз съм се усещал в момента „вързан от вътре и вързан отвън”! И няма мърдане! Вързали са ме, да довърша работата, за която съм поставен!

3. Тази работа, която сега върша, никога не съм я искал! Но ме поставиха насила да я върша!

Но тази работа изобщо не я искам, и толкоз!

И друг път няма да се съгласявам да я върша!

ВЪРЗАН СЪМ! ИСКАМ СИ СВОБОДАТА!

4. ЧАКАМ МОМЕНТА, КОГАТО ЩЕ СЕ „ИЗОГЛАВЯ”!

Знаете ли какво означава този дума? Имахме куче, казваше се Мечо, и беше вързан с верига около врата и синджира. Беше дълъг около 10 метра, и се движеше насам и натам.

Но как стана така, че кучето с главата си се измъкна от веригата и синджира! - То се „изоглави”, и побягна! И не позволи на никого да се доближи до него! Бягаше! Като му хвърлим хляб, то стоеше отдалеч и не се приближаваше, защото знаеше, че ако го хванем, и пак ще го вържем! Но нощно време лаеше, и пазеше имота! А хляба го взимаше нощно време и го заравяше в земята, да не го види никой!

5. АЗ СЪЩО ИСКАМ ДА СЕ ИЗОГЛАВЯ ОТ ТАЗИ РАБОТА И СЛУЖБА!

НО НЕ МОГА! СТЕГНАТ СЪМ МНОГО ЯКО ОТ ТОЗИ СИНДЖИР!

КОГА ЛИ ЩЕ СЕ ИЗОГЛАВЯ? ДАНО Е ПО-СКОРО, ЧЕ ВЕЧЕ НЕ

ИЗДЪРЖАМ! ОМРЪЗНА МИ ВСИЧКО!

XXII. КОЙ Е ТОЗИ ВЕРГИЛИЙ?

1. Още с излизането от печат на „Изгревът”, т. 1 през 1993 г. и следващите томове-т. 2 + 3, пощуряха всички, и решиха да ме унищожат и отстранят!

И това може да прочетете в „Изгревът”, т. 4, с. 614-644-„Организираната лъжа”.

Но не ме сразиха, защото днес - към края на 2016 г., има 32 тома от „Изгревът”.

А през 2017 г., още 2 тома съм запланувал!

2, Кои са враговете на Учението на Учителя Дънов - виж „Изгревът”, т. 11, с. 826-831; т. 11, с. 832-834 - „Разменната монета”.

3. ВСИЧКИ СКОЧИХА КАТО ПОБЕСНЕЛИ СРЕЩУ МЕН!

Сега разбирам, защо бяха побеснели, защото и днеска са от бесни, по-бесни! Ето защо:

• Към 2016 г., аз съм отпечатал от „Изгревът” - 32 тома!

• Организирал съм от 2001-2016 г. - 61 концерт-рецитала!

• Плюс Фотоизложби от Школата на Учителя с приятелите!

• Издал съм 59 томчета оригинално Слово на Учителя Дънов! - Виж Каталога - накрая на „Изгревът”, т. 16.

• А от 1990-1998 г., направих 20 концерта по Слово на Учителя Дънов, по теми с Негова музика!

• И всичко това е качено на CD, и раздадено безплатно на 100 човека и е качено на интернет-страница: htto'.Hwww.izarevat.com - безплатно, за всички желающи!

4. Въпрос: Това земен човек, може ли да го извърши? – Не може!

А кой може? Само НЕБЕСНИЯТ ЧОВЕК може да го извърши и ОНЗИ, КОЙТО РЪКОВОДИ НЕБЕСНИЯ ЧОВЕК!

А КОЙ Е ТОЗИ ОНЗИ?

XXIII. ВЕРУЮ НА ВСЕМИРОВИЯТ УЧИТЕЛ - БЕИНСА ДУНО

1. „Изгревът”, т. 12 от 1999 г., с. 2.

Това е изпълнение на пророчеството на Учителя Дънов от 1939 г. по Програмата на „Изгревът”, изпълнено през 1999 г.!

Виж в „Изгревът”, т. 20, с. 995-1010.

Това са разговори на Учителя Дънов с ръководителите на Братствата в страната от 20.XII.1926 г., с. 697-699 от „Изгревът”, т. 12 от 1999 г.

2. „Изгревът”, т. 14 от 2002 г., с. 769.

3. „Изгревът”, т. 1.2. изд., 2011, с. 795.

4. „Изгревът”, т. 29, с. 3 от 2014 г.

XXIV. ВЕРУЮ НА НЕБЕСНИЯТ ЧОВЕК

1. „Изгревът”, т. 12, с. 3 от 1999 г.

2. „Изгревът”, т. 14, с. 770 от 2002 г.

3. „Изгревът”, т. 1.2. изд., 2011, с. 797.

4. „Изгревът”, т. 29, с. 4 от 2014 г.

Отговорихме - КОЙ Е ОНЗИ, КОЙТО РЪКОВОДИ „ИЗГРЕВЪТ”!

Отговорихме - КОЙ Е НЕБЕСНИЯТ ЧОВЕК!

XXV. СКРИЖАЛИТЕ ОТ ГОДИШНАТА СРЕЩА НА ВЕРИГАТА НА БЯЛОТО БРАТСТВО ОТ 1912 г.

„Изгревът”, т. 11, с. 510 от 15 август 1912 г.

1. „Аз искам да образуваме силна вълна от седемте цвята, защото Христос е близо на физическото поле, и Той пръсъствува тази година.”

2. „При тази наша среща, присъства и Христос и Мойсея. Затова придържайте се о закона на Любовта, защото, който не иска да прости на хората, тогава се подига Мойсей, и настава кармичния закон.” (Евангелие Йоана, 14:6) „Законът чрез Мойсея бе даден, а благодатта и Истината, чрез Исуса Христа!”

3. „Господ е между нас! Той ни слуша, радва Се и ни обича! Тази наредба не съм я дал аз, а я дава Господ за вас и затова вие трябва да мислите за Неговата Любов, която да виждате във всяко едно лице! Господ ви изпитва, вие слушате гласа Му!” „Изгревът”, т. 11, с. 514 от 15 август 1912 г.

4. „Например, сега Христос е между нас и за мене това е факт. - По-скоро бих се усъмнил в моето физическо съществуване, отколкото, че Той ей-сега присъствува! При все това, вие не можете да Го видите, защото не сте готови - не сте нагласени. Аз искам да се нагласите и да Го видите, та да бъдете всички Негови ученици!” „Изгревът”, т. 11, с. 521 от 16 август 1912 г.

5. „Аз ви проповядвам един Христос, Който е между вас, слушате гласа Му, но не Го виждате!”

„Само чрез отварянето на очите, ние можем лека-полека да се върнем при Господа!” („Изгревът”, т. 11, с. 575, от 16 август 1912 г.)

с. 577 - „Аз съм огледалото на всеки от вас, и всеки се оглежда в мене!”

XXVI. КОЙ Е ТОЗИ ОНЗИ?

Това е ОНЗИ, КОЙТО от хилядолетия и векове, Му казват така:

„Свѣт, Свѣт Свѣт Господ Саваотѣ!” (ИСА, 6:3), което на днешен български език означава следното: „Светлина, Светлина, Светлина от Господ Саваот!”

А кой е Господ Саваот? - Виж „Изгревът”, т. 4, с. 38-39.

„Свѣт, Свѣт Свѣт Господ Богѣ Вседържатель, Който бе и Който е, и Който ще бъде!” (Откровение на Йоана, 4:8)

„Аз съм първият, Аз и последният. И освен Мене, няма Бог.” (Исая, гл. 44, ст. 6.)

„Аз съм Бог Всемогъщий!” (Битие, гл. 17, ст. 1)

„Свѣт, Свѣт Свѣт Господ Саваотѣ!” (ИСА, 6:3)

„Всичката земя е пълна със Славата Му.”

„Кой е Той, Цар на Славата? Господ на Силите. Той е Цар на Славата. Царят на Славата е Цар на Небесната Светлина!” Пс 24 (7:10)

„Господ е в Святийт Си храм” - Пс (11:4)

ДОКАЗАХМЕ, ЧЕ ОНЗИ Е ГОСПОД ЙЕХОВА САВАОТ, КОЙТО Е ГОСПОД БОГ ВСЕДЪРЖАТЕЛ!

ДОКАЗАХМЕ КОЙ Е ОНЗИ, КОЙТО РЪКОВОДИ ПРОГРАМАТА НА „ИЗГРЕВЪТ”!

АМИН

КАКВА Е СЪДБАТА НА БОГДАНА?

Тя се определя от следните факти:

1. Тя бе открадната в 3 месец на оформяне на телото си.

Виж „Изгревът”, т. 11, с. 796, точките 7, 8, 9, 10, 11.

2. Съвпад Юпитер със Сатурн за 20 години.

Виж „Изгревът”, т. 11, с. 795, точка 1. Съвпад - с. 801, точки 3, 4, 9.

3. Което е написано и публикувано, се е сбъднало!

Виж „Изгревът”, т. 11, с. 800, точка 29, точка 30.

4. Да се извлече и изпрати в чужбина!

Виж „Изгревът”, т. 11, с. 800, точка 28.

5. За издръжката е написано в „Изгревът”, т. 11, с. 795, точка 3; с. 801, точка 34.

6. Продажба на салона в Бургас и последствията!

Виж „Изгревът”, т. 11, с. 793, точки 22, 23.

7. Писмо до Богдана - „Изгревът”, т. 11, с. 793-803.

8. Архивът, събиран от мен 10 години се продава!

Виж „Изгревът”, т. 15, с. 884-886, в точките 6, 7, 8, 11, 12.

9. А какво означава съвпад Юпитер със Сатурн

Виж в „Изгревът”, т. 18, с. 674-697; т. 19 към отделните автори.

Извод:

Каквото е трябвало, е направено и написано от мен - Вергилий!

2.XII.2016 г. Вергилий Кръстев (подпис)

ПОСВЕЩЕНИЕ ЗА БРАТ ПАВЕЛ

1) . Този обзор, който пиша през месец ноември 2016 г., названието „Залезът”, го посвещавам на светлата памет на брат Павел!

Кой е той? Той бе представител на Бялото Братство, специално изпратен за мен!

2) . През 1993 г. излезна под печат „Изгревът”, т. 1, и той взриви всички!

Онова, което се изнасяше чрез него, бе не само непонятно, но то не се знаеше от никой! От никой!

3) . През 1995 г., излязоха под печат - „Изгревът”, т. 2 и т. 3.

Това също се възприе като провокация от онези, които се наричаха последователи на Учителя Дънов. А те не бяха такива!

И не бяха образци на Учението, а бяха карикатури!

4) . Тези лица организираха т.н. „Организирана лъжа”.

Виж „Изгревът”, т. 4, с. 614-615. И моят отговор на с. 615-622.

Да се прочете, и да се провери. И то от всички!

5) . Тези лица публикуваха „Отворено писмо”.

А моят отговор бе на с. 625-645.

Да се прочете, и да се провери. И всеки да се определи, кому да вярва и накъде да върви в своя път. И то от всички!

6) . По времето на социализма, когато аз дойдох в т.н. „Братство” на Изгрева, аз заварих онези, които са били младежи по времето на Учителя, сега възрастни и повечето пенсионери на възраст 60-65-70-75 години.

Преследването от страна на властта, бе голямо! Непрекъснати обиски и изземването на томчетата на Учителя Дънов, и тяхното унищожаване - бе постоянно!

7) . По онова време, имаше един възрастен човек, който вървеше, издирваше томчетата, останали от обиските, взимаше ги и ги продаваше. Но той не печелеше от тях. Най-много по 1 левче от едно томче! А сега ще Ви разкажа, какво беше 1 левче по онова време. Слушайте:

8) . По времето на социализма, един черен хляб - „типов”, бе 15 стотинки, хляб „Добруджа” - 24 стотинки, бял хляб - 32 стотинки. Една кофичка кисело мляко, бе 36 стотинки. Така че, за 1 лев, можеше да се купи един бял хляб и две кофички кисело мляко.

И всички обвиняваха Павел, че е търговец, че печели, че е от Държавна сигурност и ред такива обвинения!

9) . Павел беше пенсионер, и то беден пенсионер, за което преживяваше в един Старчески дом, където му бе осигурен подслона за преспиване. Понеже беше вегетарианец, той не се хранеше в техния стол, а си купуваше храна от пазара, главно вегетарианска - плодове и зеленчуци!

10) . Веднъж се срещам с брат Павел в дома на Марийка Марашлиева.

Пита ме: „Абе брат, защо всички така те нападат?” Питам го: „Имаш ли време, да ме изслушаш?” - „Имам, аз съм пенсионер, и ще те слушам!”

11) . И аз започнах последователно да говоря, както аз си знам по точки, без да се разсейвам. А Марийка Марашлиева, която седеше на стола и слушаше, допълваше там, където аз съм пропуснал нещо да разкажа.

Това продължи около 3 часа. И спрях! - „Аз бях до тук!”

12) . Павел каза: „Брат, ти трябва да се защитиш! Тази мълва срещу тебе, е голяма черна мъгла! Закрилата тя е от Небето над тебе!

Трябва да дойде вятъра, за да я разсее, да я разнесе, за да се проясни, и да дойде Слънцето! Затова ще се защитиш! Слънце ти трябва, и чисто Небе!”

13) . Аз му отговарям: „Оставил съм Истината да ме защити!” А брат Павел каза: „Около тебе е мъгла и мълва, никаква Истина не може да пробие! Истината идва само, когато има Слънце, когато има чисто небе и чист небосвод! Ще се защитиш срещу мълвата и мъглата!”

14) . И аз се защитих!

И създадох рубриката „ДУХЪТ НА ИСТИНАТА И ДУХЪТ НА ЗАБЛУЖДЕНИЕТО”, така че присъства почти във всеки том на „Изгревът”!

АМИН

Очакваме да се яви Космическият вятър от „Изгревът”, и да разнесе, да отвее и да измете цялата черната мълва и мъгла! След това трябва да изгрее отново Слънцето, но при чисто небе и ясно небе!

Така ще започне отново да излиза „Изгревът” на Новият Ден!

33_Tom-35.jpg
33_Tom-36.jpg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...