Jump to content

9.12.1923. Логос от Великия Учител. Девети ден, втори логос. стр. 576 – 578 (ф3)


Recommended Posts

576

9 декември 1923, неделя, 9 часа вечерта, 22 д.

Логос от Великия Учител

Девети декември,

Втори логос

Любезни мои чада! Аз продължавам от името на моя Отец, който благоволява към всички ви. Сега, този ден има велико предназначение. Човекът, когато е започнал да слиза надолу е образувал числото 6 и сега, когато аз дойдох на земята да избера изброеното число 144. Това число аз ви го проясних преди 2000 години, но тайната му не е проявена. Сега с това число ида да благословя и да проявя деветото число и да ви взема със себе си, където съм аз, да бъдете и вие. Така ви обещах и сега изпълнявам своето обещание. Шестицата, аз я образувам. Девятката е изкачванетови нагоре с мен. Шестицата ви ще я обърна и ще образувам девятка. Това е една велика еволюция да ви издигна нагоре, а издигането ви нагоре е да просветнат вашите тела с моята любов. Аз съм хилядното число на любовта – първото число, което произлиза от моя Отец. Това число е началото, което съдържа в себе си всичко и без това число земята не бе устроена. Земята се устрои с това число, числото на любовта. Преди устройването на земята, тази любов, която е символ на хилядното число, се е носила над бездната. Първият ден – това е устрояването, изглаждането на земята – проявата на светлината и земята е условие за проявата на Бога в човека. Затова псалмопевецът Давид така нарече човека:“ аз рекох богове сте“, защото Бог е човек и човек е Бог и сега Отец е вложил тази любов на земята всеки 2000 години, за да образува великото число 144, царството, което е проявено в ангелския мир. Предназначението на човека е велико, както тайната е неизследима в човека, така и за човека е неизследима

* * *

577

 ..2..

9 декември 1923, неделя

Девети декември,

Втори логос

тайната, която е проявена в макрокосмоса, но сегашното ми идване, дойдох да дам едно съвършенство на човека и само тогава за да слея човека с макрокосмоса и само тогава, човека ще изследва тайната, която носи и която е скрита от него. От днес, от девето число, вие влизате в нов отдел, който ще учите – втората тайна. Заради това благоволението на вашия Отец, който е на небесата преди да свърши царството на човека и преди човека да е вкусил от царството на животните. Отец ми и вашия Отец е определил това число днес да се съберете в името на моята любов, в името на единодушието, което ще ви издигне чрез това благословение и висшата мъдрост да познавате доброто и злото. Сега иде вече ден всичките предели да се вдигнат от пред вашите нозе и от пред вашите очи. Всяка тайна да ви бъде явна, защото всеки 2000 години носи едно велико предназначение. Блажени сте сега, които сте на земята да се радвате в новото царство, което иде да ви обгърне, там където няма плач, скръб, няма да има смърт,няма да има грях. Защото това царство, тази земя е образувана от Всемирното братство на любовта. Заради това, ако осветите и вие този ден, както и аз го осветявам, от любов към вас, няма да вкусите от скръбта, която иде сега на земята, нито от смъртта ще вкусите, защото ще преминете от живот в живот.

Любезни мои чадца! Думите ми са силни, аз не ги проявявам навсякъде, но ги проявявам в тайната, където се положи камъка на мъдростта, където съм пречистил с духа си това Светилище. Аз държа ключа в своята десница, която е мъдростта. Горко на този, който се усъмни и който отрече думите на моето завещание. Аз благоволявам с тези думи в силните на вярата и сега напечатвам числото деветото

* * *

578

..3..

9 декември 1923, неделя

Деветият ден,

Втори логос

със слънчевата светлина на вашите чела, да живеете в любовта. Това благоволява Отец ми и аз към всички вас. Великите събития ще започнат, както и са започнали и трябва да се изпълни това, което ви предсказах и когато видите всичко това, недейте се смущава. Всичко осветявам за вашето усилване. Яжте от осветеното, пийте от осветената вода и бъдете силни. Сега изпълнявам своите думи: „Аз пак ще дойда и няма да ви оставя сираци!“ И сега, когато аз ще замина, с вас пак ще дойда на земята, за да благословя царството на шестата раса, която ще блаженствува хиляди години в новия живот, новото царство, което ще настане след тези събития, които аз ви предсказвам сега. И сега ви казвам да бъдете всички единодушни и никой да не отсъствува, защото всяко отсъствие губи силата. Ако той отсъствува (ученика) от мене и аз ще отсъствувам от него. Който се приближава към мене, аз влизам в него, живот вечен. Аз заради това дойдох, да ви дам живота, виделината и светлината. Този ден, заради вас ще бъде нов ден и в този ден ще се възрадвате, веселете се, защото в този ден аз ще проявя своята сила във слава и вие ще просветнете заради това в този ден, пазете се да се не оскърбите, в този ден, пазете мира, да бъдете единодушни с мир, защото в този ден аз завъртях ключа отляво към дясно. Ще ви дам нови планове, нова мъдрост да бъдете силни и мъдри, за да избавите тези, които има да дойдат. Още чада имам, които не съм повикал още. Има чеда, които не са дошли при мене, но и тях ще събера в това Светилище, да познаят всички, че аз съм на земята проявен. Днес тържествувайте всички в единодушието, защото ви предсказах и дойдох със сила над вас. Днес след пладне в 5 часа, аз ще дам заключение на двата логоса. Заради това, бъдете в покой, не влизайте в света, за да не изгубите силата, която аз ви дадох сега. Да се благослови това царство, което ви проявявам. Тези са думите мои, които ви изявявам със сила и благодат. Тази е любовта, с която ви подновявам в нова вяра, с нов дух, с ново сърце. Аз днес ще бъда с вас през целия ден. Заради това проумявайте всичко, което днес ви давам. Да бъде благословено името на моя Отец над вас. Моят Дух да изпълни вашите сърца с радост. Това е моето благопожелание от днес нататък. Амин.

* * *

(страница без номерация)

M.Stoicev_03.jpg?fbclid=IwAR3ziDGj-bD1-B

Да мълчим, да се радваме и да любим от сърце

на всяко 9-то число, за да проговори душата,

а сърцето да разгърне истината, да посрами езика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...