Jump to content
Ани

30.12.1923. Логос от Великия Учител. Приложение търпение в изучаване на уроците. стр. 603

Recommended Posts

603

30-ти декември 1923, неделя

Логос от Великия Учител

Приложение:

Търпение в изучаване уроците.

Сега благоволявам вън от урока. Приложете търпение и ако вие сте ученици, приложете смирение и благоразумие.

Любезни мои чадца! По това ще ви познаят, че сте ученици на тайната, която моя дух ви носи. Пак ви казвам: приложете благоразумие, смирение и отдавайте святост на моята мъдрост и покажете на човеците, че носите светлината, а тая светлина е моята любов, която вливам в сърцата ви, за да ги осветя. Така ще преуспявате и ще научите все що благоволявам. Аз ви казвам: мъдрост ли искате, отворете вашия ум; познание ли търсите, разтворете вашите сърца, за да напиша законите, по които вие трябва да познавате. Ето, давам ви условие, не с грубост, а с любов, защото аз дойдох да изпълня закона на моя Отец, че нито една душа няма да погине от блаженото царство и нито една душа няма да влезе в него с един порок в това царство, което сега ви проявявам. Заради това ви казвам: по делата ви ще ви познаят! Смирете се, защото смирението е стълбата на душата. Молете се, аз съм винаги при вас. Хлопайте и аз ще ви отворя, търсете и ще ви дам всичко, няма да ви лиша от нищо, от това което съм ви обещал. Сега аз ви давам още своите логоси в тайна. Искам възрастяването ви. Развивайте мъдрост във вас и тогава, когато вие израстете, с вашата мъдрост, аз ще ви поверя всичките центрове, тези центрове, с които душата се усъвършенствува при своя Отец. Аз ви давам своята любов, а вие какво ще дадете в замяна на моята любов? Аз искам само вашите сърца да бъдат по-чувствителни към тая любов, която ви изливам. Сега ви благославям, искайте всичко от мен и аз ще ви дам. Приемете благоволението от името на моя Отец. Бъдете верни, че всичко ще проумеете с любов. Амин!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове