Jump to content

17.01.1924. Венинг. Нареждане за Богоявление, 19 януари. стр. 636 – 638


Recommended Posts

636

 17 януари 1924, четвъртък, 16 д. 7 ч.

 Логос от Венинг

Нареждане на 19-ти,

Богоявление

Любезни братя и сестри мои!

Поздравявам ви с Божията любов, защото силата е в Неговата любов, която се излива над вас и образува извора на всемирната любов. Сега аз ида от името на Господа Исуса Христа, ида със Неговата заповед да ви дам точните Негови нареждания за 19-ти, които ще бъдат тържествени сили над вас. Всичко, каквото чух аз ще ви обясня и така ще изпълня Неговата блага воля, която ми даде.

Царството на животните се отлага за 20-ти. Първо ще ви напомня за вашата любов и за неединодушието, защото вашето единодушие е пътя на силата Божия чрез този път ще мине и ще се образува във вашите души и във вашите духове. Напомнете си от где е отпаднала любовта и единодушието ви. Заради това, заявявам на всички в деня на 19-ти да се слеете единодушно, да благоволи Господ и да се прояви над вас, за да се разтворят небесата на вашите умове да слезе духът Божий и да освети вашите сърца и Господ да дойде и да преклоните своята глава. Любезни братя и сестри, за да ви се даде това, което чакате и искате, сплотете се в един дух и образувайте една душа и когато образувате една душа вие ще влезете в първия план, който сте носили още в началото на своето първобитие. Ние, всички братя ваши и небесни сили викаме към вас, апелира и Господ, защото вашето предназначение е велико и вие ще влезете в този ден в реката Йордан и Духът Божий ще дойде

637

..2..

17 януари 1924, четвъртък

Нареждане за 19-ти,

Богоявление

над вас, ако изпълните неговата воля и любовта, която ви е вложил от самото начало. Този ден е велик и тържествен за света и за човеците, които не познават свидетелстват с извинение, но този ден ще бъде осветен от Господа и от вас. Заради това ви казвам не аз, но Господ чрез мен, да бъдете чисти и светли. Вашите мисли да образуват централното слънце на вечния живот, за да се кръстят с живота и да се осиновите с духа. Това, което сега ви проявяваме ще се извърши в свръх астрала и вие тук ще почувствате силата и ще се облечете с одеждата на вечната любов, да познавате движимите сили в природата. И защо първо ще се изпълнява в свръхастрала?Защото астралният мир ще подготви вашите физически тела с абсолютна чистота във вечна любов и в силата на единодушието и тогава Бог ще се прояви в центъра: първо в умовете, второ в духовете, трето в сърцата и тогава ще съгради нов храм в триъгълник и в този храм ще напише своето Богомъдрие. В този ден, преди пладне, в 10 часа, ще бъдете единодушни и гледайте да ви не привлече света с буквите с обрядите, защото в тези обряди духът не съществува. Застанете всред Светилището и Светилището ще се преобрази на реката Йордан. Влезте с чисти мисли, със светли чувства, с възвишена душа, искайте и ще ви се даде. За да се осветят вашите жилища, в които живеете с духа, с душа и с тялото, ще се осветят от Божия непроявен извор. Заради това, ще приготвите вода и Господ Христос на любовта

638

..3..

17 януари 1924, четвъртък

Нареждане за 19-ти,

Богоявление.

ще я освети, защото е силен и крепък. С нея ще си измиете лицата, сърцата, ръцете и нозете. Това е вашето кръщение в Божията любов и в Неговия Дух. До водата ще поставите една свещ и тази свещ е символ на Неговото присъствие, на проявената любов към нас.

Между 12 и 1 часа, ще имате Господня трапеза, над която ще присъствате всички с радост и с песнохваление, а трапезата ще се изпълни с плодове и с хляб. Хлябът ще образува осветеното ви тяло и плодовете ще бъдат символ на плодовете на вашите дела. В този ден Господ с любов призовава Петко Епитропов и Таня Стефановаза свидетели пред Божията сила и Неговата благодат. Гледайте в този ден да се не отлъчи никой от тази благодат, която ще се излее, защото велика ще бъде благодатта и тържеството от Всемирното Бяло Братство и всичките ангели, които ще възпяват Духа Божий над вас.

Това ви съобщавам аз, най-малкия ваш брат Венинг Христов. Амин.

/..............написано на ръка без червен номер................./

На 19 сутринта, когато се молех и просих да ни просветли Отец с ума да схващаме логосите всички сестри и братя от Кръжока, в този момент ми се яви следната мисъл,която след молитвата си доразвих и помолих брата Стайков и сестра Еленка, прочетох преди да започне молитвата:

Татко небесни,

„Ето застанали, твоите ученици пред Твоя Дух, в река Йордан, в Светилището ти, молим ти се, Господи, изпроводи Твоя Дух да ни посети и кръсти, за да се доразвие у нас Божествената любов и мъдрост, та да проумяваме тия хубави слова, които се дават от нашия мил Учител на физическо поле и от твоя Дух от Небесата, за да разберем изпитанията, които ще ни свържат с вечния живот, а от там с Тебе. Това копнее нашата душа. Благослови ни и подкрепи ни с помощта на твоето Бяло Братство да постигнем това. Амин.“

 Зъболекар Стоицев

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...