Jump to content

Всичко останало и егото


Recommended Posts

Всичко останало и егото

Команда: Огън по егото с Осъзнаването

Без: Бой по егото с любовта:

Бог: Егото съм Аз в човека –

НЕРАЗБРАНОТО И НЕВИДИМОТО,

т.е. Любовта и Съзнанието...

Бог: Кои сте вие! Аз съм и Вие. Който не разбира вие. Спрете с този труд, в екзотичния му вид и се отдавайте на благото на Мисълта. Има си хора ,да се грижат за това ,но е красиво да го наблюдавате как го умеят, само. Ако не съществуваха трудещите се, как щяхме да стигнем до извода, че трябва да мислим, за да не носим. Мисловният товар не е от най-леките, когато го носи Слон, но е поносим, когато се носи с любов. Висшето топли, но понякога и пари. Висшето свети и носи Мир. В него е ПОКОЯ НА БЕЗКРАЯ...

В Закона за Движението се казваше: Тайният Ключ на Живота е в Безветрието. Да те облъхне безветрието - това е движението...

Тогава, когато ми го казаха, нищо не разбрах и дълго стоях учуден. Докосна ме бегло нещо като недвижение - покой, блажено обземане, вдъхновение, удовлетворение и радост, но нещо убягваше. Не издържах и попитах отново. Това, което чух, още ме тресе: Ключът е Стремежът към Съвършенство, а Безветрието е Покоят. Съвършенство означава „Покоя на Безкрая“...

Седнах и мислих. Дълго мислих и накрая реших, че Покоят е Стремежът към Съвършенство (в живота на човека...), Да те облъхне Безветрието - това е Движението... е Смисълът на всичко в Покоя, т.е. Движението продължаваше да е илюзия или Покоят беше вид движение или и двете не съществуваха освен Бог... Нещо не достигаше.

След месеци време се спрях на това: Реализираният Стремеж у човекът към Съвършенство ще го отведе до Покоя, където е Рая...

Беинса Дуно: От Постоянството и Непостоянство-то кое е по-доброто за човека? За материалният човек е по-добре да има Непостоянство, за ДА Е ПОДАТЛИВ КЪМ ПРОМЯНА-та, за Духовният човек е по-добро Постоянството, за ДА ЗАТВЪРЖДАВА ПРОМЯНАТА В СЕБЕ СИ. Без постоянството Съвършенство няма.

Какво значи да създадеш Антипод в себе си на болест (например), която имаш ,за да излекуваш? Болест означава ПОГРЕШНА ПРЕДСТАВА ЗА СВЕТА (делюзия). ВСИЧКО ПО-ЛОШО ОТ ДОБРОТО Е ПОГРЕШНА ПРЕДСТАВА ЗА СВЕТА, т.е. слабото. Създай си правилната представа за света е верния Антипод, но това кой ще ни каже - как става, кога става и време такова имаме ли.Неизлечими ли сме тогава?

Някой го беше казал: В живота на човека има седем Кръга: 6 в Покой и 1 в Движение (постоянно). Какво е естеството на това Движение на Движещият се Кръг за човека и разбирането за живота? Отговорът е ЦИКЛИЧНОСТТА. Цикличното движение: ти правиш едно, аз - друго, но в един Цикъл нещо като реализиране на Божия Идея. Става по Три Начина:

- Когато го правим както трябва, т.е. Количественото лошо да премине в Качествено Добро чрез Великата Натрупана Победа.

- В никакъв случай чрез безконечните Прераждания, като вид тъпчене на едно място, безпредметно е и безсмислено, т.е. в един живот се иска да стане, но не в кой да е, а в този СЕГА!

- Всеки да си върши работата за Бога по най-добрият начин, т.е. да даде всичко от себе си, максимално да се раздаде и без да бъде засегнат никой (наоколо и където и да е)

РАДОСТ В ДУШАТА НОСИ ВИСШЕТО! РАДОСТ В ДУШАТА НОСИ ВИСШЕТО ЗНАНИЕ! РАДОСТ В ДУШАТА НОСИ ВИСШЕТО ЗНАНИЕ ЗА БОГА!

Нека не бъдем като онзи самозабравил се селянин, който след 20 годишно мълчание решил да се похвали на баща си с два, три реда, какво бил постигнал у света:

- Скъпи тате,

пишем ти бавно оти четеш трудно, мислиш редко и малко разбираш. Че ти пишем кратъчко, за да можеш у тойо живот да го прочетеш, у другийо да схванеш и чак у третийо дами ответиш. Ще се видиме друг път

Твой Велик Син Мунчо.

Тъжно нещо е невежият и непобедим самозванец и самохвалко, но не е балама. Глупав никой не е, но всеки е малко позакъсал по пътя, като че ли. Нека да го забравим, за да Расте!

Какво за Бога всеки от нас би могъл да направи? Мярката е:

- Колко Добрини направи през живота си съзнателни и никой за тях не разбра.

- Колко хора към Бога завъртя и обърна безкористно и с доброжелаеща Мотивация.

- Колко хора зарази с безпримерният си пример, с безпримерната си любов и не смяташе.

- Колко хора разбраха от човещината ти и ти благодариха неочаквано, т.е. колко от страданията им, ти

Състрадателният взе на гърба си и ги облекчи.

- Колко човека научи на твоето знание и видя, че го придобиха, но и приеха.

- Колко Души откри и намери за Бога и бяха те готови.

- Колко Нови спечели за Волята Му.

Обясни ли на всички, че с Бог пред всичко и пред себе си, Цялото ще стане повече, това е Смисълът и Единния е всичко за нас, само ако през цялото време си мълчал...

Беинса Дуно: Ако през цялото време си мълчал, за да не кажеш истината (пазейки себе си от близостта), ТИ СИ ЛЪЖЕЦ.

Да си БОЛЕН има друг смисъл от човешкия... Човек от всяка болест губи по нещо, за да оцени Здравето си, за да осъзнае загубеното, и се сети за Бога...

ЗНАНИЕ + ИСТИНА = ДУХОВНА НАУКА

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...