Jump to content

БОГ И ТВОРЕНИЕТО МУ


Recommended Posts

БОГ И ТВОРЕНИЕТО МУ

Ако Бог нямаше,

нямаше да ни има и нас,

защото там където Го няма,

няма нищо!

Как и защо Бог непрекъснато расте и Творението Му еволюира? - Безкрайните възможности на Отца ни са резултат от всички опитности на всички негови творения, т. е. чрез Всеобщата Индивидуалност на всяка Част от Цялото БОГ СЕ САМОЗАСИЛВА.

Чуйте и не го забравяйте: Бог нищо не може да изненада, сюрпризира, учуди, удиви и смае, защото за всичко е подготвен, всичко е от Него самия, и когато ние затваряме вратите си под носа Му, Той се усмихва и ги отваря отново - без да иска разрешение, без да ни пита, без досада, без да се страхува, без да се сърди или обижда, без да съди - ВЕЧНОСТТА Е КРЪГ! Бог единствен покрива смисъла на израза "АЗ СЪМ АЗ".

Три са Мостовете, които Бог хвърля между нас и себе Си:

- Чудото на Милосърдието: Христос да стане и бъде един от нас.

- Безкрайният Дух вселен във всеки от нас.

- Водача на Тайните е част от Божията Същност.

Три са човешките предимства пред тези на останалия свят:

- САМО ЗА ЧОВЕКА Е ЩАСТИЕТО.

- САМО ЗА НЕГО Е СЪВЪРШЕНСТВОТО.

- САМО ЗА СИНА Е ПОДОБИЕТО И ОБРАЗА БАЩИН.

Бог: Творението Ми е добро и корекции не се налагат.

Ще направя и завърша всичко, което обичам с Мъдростта, която имам. Така онзи, който убива, не руши дивните намерения: всичко си има своята роля по време и място. ВСИЧКО СЪТВОРЕНО ПРОСТО СЪЩЕСТВУВА СЪВЪРШЕНО. Промените са във вашия ум - за място, време и форма, във ограниченото ви мислене. Вашето НЕЗНАНИЕ е на място - то ви дава Стремежа да търсите Началото, Произхода и Съдбата си - а това е ПЪТЯ, т. е. какво следва да правим, какво ни предстои и никога да не чакаме наготово.

Научете: ГОРЕ СЪЩЕСТВУВАТЕ ТАКИВА КАКВИТО СТЕ СЪТВОРЕНИ В НАЧАЛОТО НА НАЧАЛАТА - СЪВЪРШЕНИ, а в материята това доказвате, че заслужавате!!! !!! !!!

ДОБРО + ЛЮБОВ = КРЪГОВРАТ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...