Jump to content

27. Кученцето на Морфова. (15.09.1942, вторник, София - Изгрев)


Recommended Posts

27. КУЧЕНЦЕТО НА МОРФОВА

15.09.1942 г.

[вторник], Изгрева, София

Днес в 11 часа отидох с брат Христо при Учителя. Научих от брата, че от известно време Учителят никого не приема, най-много за по няколко минути пред вратата Си. Не слизал и да се храни.

Интересното беше, че Той веднага ни прие. Аз носех една бяла гугутка, с червени очички и краченца и розова човчица. Като влязохме в стаята, аз я сложих върху печката. Тя започна да гука и да се покланя много често, като тропаше на едно място с крачетата си. Той й говореше и тя Му отговаряше с по три пъти: Гу, гу, гу!

Учителят ми каза:

- Тя казва сега: ,Да, вярно е всичко, което говориш за мене.”

Някое същество те посещава чрез нея.

- Учителю, попитах аз, защо Духът се яви като гълъб над главата на Христа?

Учителят каза:

- Гълъбът е избран като символ на чистота и кротост. Той, при всички условия на живота си, е останал вегетарианец.

- Учителю, учудих се аз, каква сила беше у Вас да поемете от ръцете ми 13 килограмова диня само като я закрепихте на дланта на ръката Си и то на едната Си ръка, леко и внимателно клекнахте с нея и я сложихте на земята.

Учителят се усмихна и каза:

- Аз не я поех сам! Имаше невидими помагачи, които я поеха и поставиха на земята.

- Учителю, често пея и свиря на пианото си Първия и Втория ден на „Битието“.

- Хубаво, каза Той.

- Преди известно време репетирах един радиоконцерт с Прокопова. Това беше 3-4 дена след погребението на Морфова. Кученцето на Морфова си спеше върху рояла. Щом запях едни височини, кученцето се изправи на двете си крачета и започна да пее: Ау-у, ау-у, ау-у. Прокопова извика и другите да видят и чуят кученцето.

Учителят каза:

- В него е дошъл Духът на Морфова, затова то така пее.

В Невидимия свят тя вижда сега нещата в друга светлина.

Учителю, благодаря Ви!

Проводи, Господи, виделината Си и Истината Си, те да ме водят!

Амин!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...