Jump to content

39. Подигравките и търпението. (12.04.1943, понеделник, София - Изгрев)


Recommended Posts

39. ПОДИГРАВКИТЕ И ТЪРПЕНИЕТО

12.04.1943 г.

[понеделник], Изгрева, София

На 12 април, в петък [т.е. понеделник], Учителят ни прие с брат Христо, след като се наобядвахме. Още като влязохме при Него, аз се просълзих и заплаках. Много ми беше мъчно, уморена бях. Не можех да спя и нямах апетит. Всичко това ми пречеше на пеенето.

Учителят каза:

- Ти си абсолютно здрава. Повечко си уморена само. Ще пиеш гореща вода и портокалов сок със захар. Преди пеене пий чисто кафе.

По това време Оперната управа (главният диригент А. Н.) ме сложи да пея ролята на Царицата на нощта в операта „Вълшебната флейта” от Моцарт.

- Учителю, моля Ви, сега да нямам изпити от тежък характер.

Той каза:

- Ти ще издържиш и този изпит, че тогава ще видим. Всичките тези лоши мисли и смущения са от лошите мисли на неприятелите ти. Те са като мравчената киселина.

- Учителю, не минава ден да не ми се подиграват, подиграват се и на брат Христо. През почивката, през време на репетициите започват да говорят против Вас, Учителю! Наблюдават ми лицето, за да видят ефекта от своите зли мисли и намерения.

Учителят каза:

- Ще ги търпиш с любов. Така по-скоро ще ликвидираш с тях и Бог ще те освободи.

Господи, благодаря Ти, Господи, дето ме доведе до най-чистия и светъл извор - Учителят. Амин!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...