Jump to content

29. Идейният певец и говедата.


Recommended Posts

29. ИДЕЙНИЯТ ПЕВЕЦ И ГОВЕДАТА

Л.Т: Сега, ето вижте тука какво казва.

В.К.: Това какво представлява?

Л.Т.: Най-накрая вижте какво казва. Ама много тънка работа е. Това го има в моя глас:

„Трептенията на гласа у посветените, идейните певци, се различава по това, че в тези трептения има едни малки, микроскопически, божествени елементи от субстанция, която действува магически върху слушателите.”

В.К.: Това е изказване на Учителя.

Л.Т: Да. Ама кои певци са идейни? Не всички са идейни. Които служат на Бога, които се посвещават, които се отказват от много човешки удоволствия. Те са идейните певци. И действат.

На мене Учителят тъй ми казваше: „Преди да си запяла, ти като се явиш, ще грабнеш салона.”

Но Той тъй ме намаза.

В.К.: Магнетично. Освен това Духът на творчеството на композитора трябва да бъде над тебе и в тебе.

Л.Т.: Той го пожела.

„И няма да бързаш. Те са дошли да си правят храносмилането в салона. И във време на премиери, когато всичко е нервно и трепери, ти ще си представиш, че салонът е пълен с говеда, които пасат. И ако и си дигнат главите като запееш и те харесат, ще излязат от формата на говеда. Ако продължават да пасат, говеда ще си останат.“

„Ах, Учителю, викам, мога ли да го направя този опит с истински говеда?“ - „Може.“

И аз го направих, на Рила.

В.К.: На Рила, на езерата? На седемте Рилски езера?

Л.Т.: На езерата.

Казаха на Молитвения връх, съобщение, че Паневритмията ще бъде на Езерото на чистотата.

И ние с брата Христо, взехме си малко храна и тръгнахме много рано. Никой нямаше на езерото още. И погледнахме долу. Ние по-горе играем, долу е езерото.

Около езерото е пълно, около езерото са се разположили крави, волове, телета. Едни пият вода, други пасат, заети със себе си.

- Ах, казвам, аз, ще опитам това, което каза Учителят.

Стъпих на канарата, високо е там. След години пак съм ходила и съм стъпвала на същата канара. А то е доста високо.

Стъпих на канарата и изпях голямата каденца от опера „Лакме” на моята ария.

Всички като рекоха тъй! Както от езерото пиеха вода, говедата, надигнаха муцуни и водата тече покрай вратовете им.

В.К.: Вдигнаха глави.

Л.Т.: И застанаха тъй, неподвижни. И като тръгна едно говедо по посоката на гласа, всички подир него се качиха там, където ще играем Паневритмия.

И него ден беше неделя. И ние играхме Паневритмията, а край нас бяха насядали крави и преживят около нас.

А него ден, след Паневритмията, братът Боян Боев държа сказка „Богатствата на Рила” - заглавието беше. И когато четеше бележките си, до рамото му една крава преживяше.

В.К.: До неговото рамо. Ама голяма опитност е това.

Л.Т.: До него, да. Той чете, а тука са говедата до него. Значи през всичкото време говедата останаха около нас. Опитах този опит да пея и върху говедата.

Учителят, десетки пъти Той повтаряше: „Салонът си представи, че е пълен с говеда.“ Защото всяка премиера, особено в България, се изнася с много нерви. Със звънци, даже и с грубости се разменят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...